Slavia ničila decimovanou Plzeň. Finále má na dosah

Václav Rojík, roj
25. 3. 2009 19:30
Plzeň - Slavia 1:6

Plzeň - Plzeňská hokejová euforie pořádně ochladla. Únavou a virózou decimovaný Lasselsberger prohrál ve středu i druhé semifinále se Slavií na domácím ledě, tentokrát 1:6.

Celkově prohrává v sérii 1:3 a sen o finále se mu pořádně vzdálil. Naopak Slavii od něj dělí jediná výhra.

Před utkáním prosakovaly informace o střevních potížích v plzeňském celku. Někteří hráči měli dokonce skončit v nemocnici na kapačkách.

Zápas jsme sledovali on-line

Západočeši své potíže před veřejností spíše tajili, ale mdlá hra modrobílých ze začátku utkání dávala spekulacím spíše za pravdu.

Čtěte více: Straka burcuje: Ještě nic nevzdáváme. Může se to otočit

Natěšení západočeští příznivci zejména v první třetině prožili kruté vystřízlivění.  Domácí pomalu bruslili, chyběl jim důraz a na koncentrovaně a takticky hrající Slavii neměli.

Slavia dvakrát skórovala v oslabení

Domácí se ubránili první přesilové hře, ale paradoxně inkasovali při vlastní početní výhodě.

Slávisté jásali: Zápas Furcha. Brankáři patří naše díky
Plzeň prohrála bitvu nervů, Slavia už v semifinále vede

Hned na jejím začátku se slávisté dostali do přečíslení dva na jednoho, které pohodlně zakončil  gólem Jaroslav Bednář.

Plzeňští si poté v početní výhodě vytvořili tlak, ale těsně po jejím vypršení málem inkasovali podruhé, když tentokrát Chábera vychytal nájezd Beránka.

Ale hosté se dočkali druhého gólu velmi brzy. Lukáš Endál, jenž nebyl v minulém zápase vůbec na soupisce, vytáhl puk od mantinelu a přesnou střelou k tyči překonal Cháberu.

Dominik Furch byl opět oporou Slavie
Dominik Furch byl opět oporou Slavie | Foto: Michael Mareš

Plzni nepomohla ani dvojnásobná přesilovka pěti proti třem. Naopak zmar znásobil další inkasovaný gól při početní výhodě. Vondrka v nájezdu udělal kličku do bekhendu a neomylně zavěsil.

Chábera opět nedochytal

To už nevydržel brankář Chábera, jenž stejně jako o den dříve přepustil místo náhradníku Francouzovi.

Lasselsberger se snažil zvrátit zápas větším důrazem, z čehož ale vyplynuly jen tresty za fauly Adamského na Bednáře a Matějovského na Doležala.

Na začátku druhé třetiny byl k vidění stejný obrázek hry jako v té první. Plzeň nestíhala, ale postupně začala zvyšovat tempo a dostávat hosty pod tlak. Tak jako ve 33. minutě, kdy Straka a spol. zasypal Furcha sprchou střel.

Naději sebral gól do šatny

Z tlaku vytěžili svěřenci Pavla Hynka přesilovou hru, v níž se dočkali snížení na 1:3. Peter Smrek dostal diváky do varu, když brankář Furch střelu od modré vyrazil pouze k volnému obránci domácích, jenž doklepl puk do prázdné branky.

Západočechů bylo najednou plné hřiště a hnali se za kontaktním gólem. Naději jim však definitivně sebral jedenadvacet sekund před druhou sirénou David Hruška.

Jeho střelu ze závaru před Francouzem si zřejmě ještě srazil nešťastně rukou do vlastní branky Čakajík.

Slavia znovu vedla o tři góly a aktivitu domácích spláchl na začátku třetí třetiny druhým gólem mladík Lukáš Endál, jenž po chybné plzeňské rozehrávce sklepl puk za záda Francouze, 1:5.

V pohodě hrající Slavia dorazila decimováný domácí tým gólem dnes velmi aktivního Michala Vondrky.

Čtvrtý zápas semifinále play off hokejové extraligy:
Lasselsberger Plzeň - Slavia Praha 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
28. Smrek (Vostřák, Vlasák) - 6. Bednář (Vondrka, Kadlec), 9. Endál (Kadlec), 14. Vondrka (Červenka), 40. D. Hruška (Beránek, Drtina), 45. Endál (Jelínek), 55. Vondrka. Rozhodčí: Hodek, R. Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8, navíc Matějovský (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 7860. Stav série: 1:3.
Plzeň: Chábera (14. Francouz) - Smrek, Cartelli, Benák, Dresler, J. Nedvěd, Čakajík - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Dvořák, Jan Kovář, Adamský - Tomas, Kracík, Matějovský - Kubica, Kubalík, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.
Slavia: Furch - Kadlec, Drtina, Žižka, Kolařík, Sloboda, Vašíček - Micka, V. Růžička ml., Doležal - Bednář, Červenka, Sklenář - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Endál, Jelínek, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.