Skvělý Pavelec vychytal výhru proti Coloradu

20. 2. 2012 6:30
Montreal - New Jersey 1:3, Winnipeg - Colorado 5:1
Ondřej Pavelec kryje střelu Arťoma Anisimova z NY Rangers
Ondřej Pavelec kryje střelu Arťoma Anisimova z NY Rangers | Foto: Reuters

New York - Český brankář Ondřej Pavelec patřil v nedělním utkání NHL k hlavním strůjcům vítězství Winnipegu 5:1 nad Coloradem.

Kladenský odchovanec, druhá hvězda zápasu, si ve svém padesátém startu sezony připsal 31 úspěšných zásahů a nestačil pouze za stavu 2:0 na střelu Gabriela Landeskoga.

Čtyřmi asistencemi se v utkání zaskvěl jeho spoluhráč Blake Wheeler.

VIDEO Jágr dal Pittsburghu dva góly za 18 vteřin

Čeští útočníci Patrik Eliáš a Petr Sýkora asistovali u rozdílové branky New Jersey, které zvítězilo v Montrealu 3:1. Vítězný gól se zrodil v poslední minutě druhé třetiny, kdy nevinné nahození Eliáše od modré čáry úspěšně tečoval David Clarkson. U jediné branky domácích zaznamenal přihrávku český obránce Tomáš Kaberle.

Výsledky NHL:

Buffalo - Pittsburgh 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
5. a 49. Roy, 1. Pominville, 23. Gaustad, 47. Stafford, 57. Ennis - 24. Engelland, 36. J. Staal.

Detroit - San Jose 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
7. Zetterberg, 31. Miller, 48. Helm - 35. Couture, 56. Marleau.

Chicago - St. Louis 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
45. Keith, 54. Bolland, 60. Hossa - 20. McDonald.

Minnesota - Boston 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
31. Rau, 36. Cullen.

Montreal - New Jersey 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
42. Pacioretty (Kaberle) - 19. Parise, 40. Clarkson (Eliáš, Sýkora), 49. Taormina.

Florida - Anaheim 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
13. Selänne, 60. Hagman.

Dallas - Nashville 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
7. Ryder, 56. Goligoski - 16. G. Bourque, 20. S. Weber, 37. C. Wilson.

NY Rangers - Columbus 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
18. B. Richards, 34. Anisimov, 61. Stepan - 26. Brassard, 59. R. Nash.

Winnipeg - Colorado 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
24. a 56. Little, 22. E. Kane, 32. Wellwood, 46. Ladd - 31. Landeskog. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,87 procenta.

Edmonton - Vancouver 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
22. Horcoff, 39. Pääjärvi (Hemský, Šmíd) - 1. H. Sedin, 7. Salo, 36. Bieksa, 37. Higgins, 41. D. Sedin.