Šatan bude generálním manažerem slovenských hokejistů

ČTK ČTK
29. 6. 2017 15:48
Miroslav Šatan vystřídal na pozici generálního manažera slovenského národního týmu Róberta Švehlu.
Miroslav Šatan
Miroslav Šatan | Foto: Lukáš Caha

Bratislava - Novým generálním manažerem slovenské hokejové reprezentace se stal Miroslav Šatan. Dvaačtyřicetiletý bývalý útočník a majitel kompletní sbírky medailí ze světových šampionátů podepsal se slovenským svazem (SZLH) jednoletou smlouvu s roční opcí. Nahradí na této pozici Róberta Švehlu. Uvedly to oficiální stránky SZLH.

"Jsem rád, že Miro souhlasil s naší nabídkou. Věříme, že je to ta nejlepší možnost pro slovenský hokej," uvedl prezident SZLH Martin Kohút. Šatan by měl v nejbližších dnech oznámit jména reprezentačních trenérů a členů realizačního týmu.

Švehla skončil na pozici generálního manažera slovenské reprezentace po dvou letech. Hlavním trenérem byl v době jeho působení Zdeno Cíger. Slováci na letošním mistrovství světa skončili až na 14. místě a vážně jim hrozil sestup do skupiny A divize I.

Šatan byl generálním manažerem Výběru Evropy, který došel na zářijovém Světovém poháru v Torontu do finále, kde prohrál s Kanadou. V dresu Slovenska dlouholetý kapitán národního týmu dosáhl na zlato na MS v roce 2002, dvakrát i na stříbro (2000 a 20012) a jednou na bronz (2003). V roce 2009 získal s Pittsburghem Stanleyův pohár.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy