Rozsíval byl u tří branek Rangers, Straka dal gól

zh
19. 12. 2007 7:26
V úterý došlo i na souboj Kaberle vs. Kaberle
Scott Gomez z týmu New York Rangers se raduje z gólu Martina Straky do sítě pittsburghského brankáře Sabourina. | Foto: Reuters

New York -  Tři čeští hráči a dvě letošní drahé posily rozhodli v úterním zápase NHL o jasné výhře New York Rangers nad Pittsburgh Penguins. Henrik Lundqvist vychytal svou letošní šestou  nulu.

Skóre načal již v čase 1:12 Scott Gomez po roky prověřené spolupráci Martina Straky a Jaromíra Jágra.

Na dva nula zvyšoval v polovině zápasu sám Martin Straka po asistenci Michala Rozsívala.

Český obránce stačil hned o tři minuty později přihrát v přesilovce Scottu Gomezovi na jeho druhý gól.

Jezdci vedli 3:0, svou nebývalou produktivitu završili v 53. minutě, kdy si Rozsíval připsal svou třetí přihrávku, tentokrát na hůl Chrise Druryho.

Lundqvistovi, hlavní hvězdě zápasu, pomohla k nule  precizní obrana, jenž na něj propustila jen 18 střel.

Kaberle vs. Kaberle

V úterý opět došlo na souboj František Kaberle vs. Tomáš Kaberle, tedy Carolina vs. Toronto. Mladší bratr Tomáš byl úspěšnější, dal gól a asistenci, František pouze jednou přihrával.

Nakonec se však radoval on, když Carolina zdolala svého soupeře 3:2 v prodloužení. Pouhých 23 vteřin před vypršením nastaveného času se v přesilovce trefil Eric Staal.

Tomáš Vokoun ve floridské brance pomalu směřoval na ledě Montrealu k další nule, jenže v posledních jedenácti minutách ho dvakrát překonal Andrej Markov. Nakonec ale uhájil vítězství Floridy 3:2.

Čtvrtý rozstřel v řadě Olejářům nevyšel

Mužstvo Edmontonu Oilers je letos démonem samostatných nájezdů. Letos je již jelo dvanáctkrát, uspělo desetkrát.

Svou pověst vyšperkovalo v posledních třech zápasech. Pokaždé došlo až na samostatné nájezdy a pokaždé v nich Olejáři dokázali zvítězit - nad St. Louis, Detroitem i Vancouverem.

Úterní duel Edmontonu s Dallasem byl pro domácí již čtvrtý v řadě, kde nerozhodlo ani prodloužení. Tentokrát ale Olejářům rozstřel nevyšel, selhala i nejproduktivnější dvojka klubu Horcoff - Hemský. Hosté z Dallasu slavili výhru 2:1, stačil k ní jediný proměněný nájezd z hole Sergeje Zubova.

Floridský brankář Tomáš Vokoun zasahuje holí.
Floridský brankář Tomáš Vokoun zasahuje holí. | Foto: Reuters

Bek Phoenixu Zbyněk Michálek přihrával ve 47. minutě na vítězný gól na hřišti Philadelphie. Kojoti si odsud odvezli vítězství 3:2.

Vancouverský obránce Lukáš Krajíček se jednou asistencí podílel na vysoké porážce hostí z New Jersey 5:0.

Tým Calgary Flames živořil na dně Západní konference. Jenže nyní zažívá neuvěřitelnou renesanci. Na ledě Columbusu vyhrál již své šesté utkání v řadě, v normální hrací době neprohrál devět zápasů.

Na jedinou branku Columbusu přihrával obránce Rostislav Klesla.

Málo platná byla i přesilovková asistence nashvillského útočníka Martina Erata v zápase na ledě Minnesoty, ačkoliv se tímto gólem dostali hosté ve 32. minutě do vedení  2:0. Domácí třemi brankami ve třetí třetině obrátili vývoj zápasu na konečných 3:2.

Hodně zbytečný gól vstřelil v 53. minutě Václav Prospal z Tampy Bay. Atlanta v té době doma vedla již 5:1 a nakonec vyhrála 6:2.