rav
18. 11. 2007 9:14
Gólman Brodeur se dočkal 500. vítězství
Marc Staal (18) z New Yorku Rangers gratuluje spoluhráči Michalu Rozsívalovi (3) k druhé brance v síti Pittsburghu. | Foto: Reuters

New York - Dva góly beka Michala Rozsívala stály za obratem New Yorku Rangers na ledě Pittsburghu.

Jezdci sice první třetinu prohráli 0:2, nakonec se mohli radovat z vítězství 4:3 v prodloužení. Penguins nepomohl ani gól a nahrávka Petra Sýkory.

Dominik Hašek inkasoval v dresu Detroitu čtyři góly. Ten rozhodující pátý dal Sharp do prázdné branky při power play a Blackhawks tak vyhráli 5:3.

Porážku si připsal i Tomáš Vokoun, jehož Florida podlehla Carolině 1:2. Oba góly vítězů dal veterán Rob Brind'Amour.

Jiří Tlustý ukončil brankový půst a v 56. minutě pečetil vítězství Toronta nad Ottawou 3:0. Roman Hamrlík zase gólem a asistencí pomohl Montrealu při divoké přestřelce s Bostonem 7:4.

Češi pomohli k vítězství také New Jersey. Trefil se nejen Patrik Eliáš, ale také bek Karel Rachůnek. Hlavním hrdinou byl však brankář Martin Brodeur, který se dočkal 500. vyhraného zápasu.

26 zásahů mu pomohlo k tomu, že je trepve druhým gólmanem historie NHL po Patricku Royovi, který tolika triumfů dosáhl.

"Nevidím se jako hlavní hrdina toho úspěchu," řekl skromně gólman, který celou svoji kariéru v NHL odchytal v jediném dresu.

Výsledky:
Los Angeles - Phoenix 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka:
32. Doan.

Toronto - Ottawa 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky:
40. Tucker (T. Kaberle), 47. Sundin (T. Kaberle), 56. Tlustý.

Montreal - Boston 7:4 (1:1, 3:2, 3:1)
Branky:
3. S. Koivu, 22. Kostopoulos, 25. Kosticyn, 38. Latendresse (Hamrlík), 45. Hamrlík (Plekanec), 51. Komisarek, 55. Kovaljov - 4. a 52. Murray, 24. Chára, 31. Sturm.

Philadelphia - New Jersey 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Branky:
36. M. Richards, 41. Upshall - 11. Zubrus, 13. Rachůnek, 24. Eliáš, 39. Pandolfo, 43. Gionta, 44. Parise (Eliáš).

Detroit - Chicago 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky:
6. Rafalski, 34. Holmström, 40. Zetterberg - 45., 54. a 60. Sharp (na první Lang), 2. a 33. Bourque. Dominik Hašek z Detroitu odchytal 59:30 minut, z 16 střel inkasoval čtyři góly.

Pittsburgh - New York Rangers 3:4 v prodl. (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)
Branky:
6. Talbot, 9. Crosby (Sýkora), 55. Sýkora - 21. a 25. Rozsíval, 39. Girardi (Průcha), 62. Strudwick.

Nashville - St. Louis 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky:
16. Radulov, 39. Tootoo (Židlický) - 33. a rozhodující nájezd Boyes, 38. Perron.

Edmonton - Calgary 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky:
53. Cogliano - 33. Lombardi, 36. Nolan, 51. Conroy.

Carolina - Florida 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky:
10. a 43. Brind'Amour - 54. Horton. Tomáš Vokoun z Floridy odchytal 59:42 minut, z 33 střel inkasoval dva góly.

San Jose - Anaheim 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)