Naděje pro odvetu. Vítkovice si vezou ze Švýcarska porážku 1:2

5. 12. 2023 22:11
Hokejisté Vítkovic prohráli v úvodním zápase čtvrtfinále play off Ligy mistrů se švýcarským týmem Rapperswil-Jona 1:2. Zásluhou branky Marcela Barinky se sice dostali do vedení, domácí v sestavě s dvojicí českých útočníků Romanem Červenkou a Martinem Frkem ale ještě v první třetině vývoj otočili. Odveta se hraje za týden v Ostravě.
Robin Meyer,  brankář týmu Rapperswil-Jona
Robin Meyer, brankář týmu Rapperswil-Jona | Foto: ČTK

Vítkovickým hráčům se ideálně vydařil vstup do utkání, již po 67 sekundách otevřel skóre Barinka a potvrdil, že se mu aktuálně střelecky daří. Dvaadvacetiletý útočník se v neděli dvěma góly podílel v extralize na výhře nad Litvínovem.

Domácí ale ještě v první třetině dokázali vývoj otočit. Klimeše nejprve ve 14. minutě prostřelil Vouardoux a poté Lakers udeřili v první přesilové hře. Vítkovický brankář neudržel Lammerovu střelu a pohotově dorážející Rask potrestal Fridrichův faul.

Druhé oslabení již hosté i zásluhou několika dobrých zákroků Klimeše ubránili a poté sami mohli v první přesilovce vyrovnat. Meyera ale překonat nedokázali a bezprostředně po skončení početní výhody měl zase práci po rychlém protiútoku Klimeš.

Hned dvě velké šance na vyrovnání si Vítkovice vypracovaly v závěru druhé třetiny. Závar po Kovářově střele ale gólem neskončil a neprosadil se ani Zdráhal po samostatném nájezdu na Meyera.

Rapperswil-Jona ve švýcarské lize pětkrát za sebou prohrál, v Lize mistrů ale dokázal těsný náskok udržet a navázat na dvě osmifinálové výhry nad Mannheimem. Vítkovice tak půjdou do odvety se ztrátou jedné branky, v základní skupině dokázaly Lakers doma porazit 4:1.

"Z pohledu fanoušků to byl asi zápas, který se jim líbil, protože bylo spoustu šancí na obou stranách. Samozřejmě z pohledu trenéra ne úplně ideální. Zbytečně jsme jim dali hodně šancí, na druhou stranu jsme si jich dost vytvořili, ale nebyli jsme schopni dát více než jeden gól. Hodnotím to tak, že oboustranně zápas byl na můj vkus až příliš otevřený," řekl trenér Pavel Trnka na klubovém webu s tím, že výchozí pozice jeho týmu pro odvetu "není až tak špatná".

Čtvrtfinále play off hokejové Ligy mistrů - úvodní zápasy:

SC Rapperswil-Jona Lakers - HC Vítkovice Ridera 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Vouardoux (N. Jensen, Moy), 17. Rask (Dünner, Lammer) - 2. Barinka (Fridrich, Mikuš). Rozhodčí: Schrader, Rohatsch (oba Něm.) - Cattaneo, Burgy (oba Švýc.). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 2933.

Rapperswil-Jona: Meyer - Gerber, Aebischer, Maier, Capaul, Grossniklaus, Baragano, Vouardoux - Forrer, Dünner, Wick - Červenka, Rask, Frk - N. Jensen, Schroeder, Moy - Lammer, Albrecht, Wetter. Trenér: Hedlund.

Vítkovice: Klimeš - Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek, Chaloupka - Kalus, Dej, Lakatoš - Fridrich, Barinka, P. Zdráhal - Roberts Bukarts, Krieger, Peterek - Krejsa, Přibyl, Lednický. Trenér: Trnka.

Skelleftea - Färjestad 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Branky: 12. Z. Forsfjäll, 52. Lindström, 54. Sandin-Pellika - 7. z trest. střílení a 35. Ejdsell, 39. Kellman, 51. Öhgren (Tomášek).

Servette Ženeva - Växjö 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Branky: 4. Filppula, 5. Berni, 19. Richard, 36. Praplan - 58. Rieder.