Rangers vyhráli derby nad Islanders i díky Rozsívalovi

New York Rangers vyhráli letos už devátý zápas
New York Rangers vyhráli letos už devátý zápas | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New Yorku Rangers pokračují ve výborných výkonech, které je drží na čele Východní konference. Bývalý klub Jaromíra Jágra v noci na úterý porazil městského rivala Islanders, jenž se potácí na druhé straně tabulky.

K výhře hostujícího týmu v poměru 4:2 pomohl dvěma asistencemi Michal Rozsíval.

Tradiční souboj dvou newyorských celků rozhodl jako správný kapitán Chris Drury. Hned v první minutě otevřel skóre, v průběhu třetí třetiny jej potom uzavřel.

Rangers už mají odehráno dvanáct zápasů, přičemž devět jich vyhráli a jen třikrát odešli z ledu poražení. To je vyrovnaný rekord klubu. "Stále je to jen začátek roku, kdo ví, jaké to bude na jeho konci," poznamenal kouč Tom Renney.

Naproti tomu u Islanders panuje protichůdná nálada. Ostrované vyhráli jen dva duely z osmi a jsou vůbec nejhorší v celé NHL. Proti svému městskému rivalovi museli postrádat oporu v bráně, Ricka DiPietra, jenž je zraněný.

Z českých hokejistů se v pondělních nočních zápasech prosadil jen Jiří Novotný, ale prohru Columbusu s Anaheimem neodvrátil.

Šlo o střetnutí klubů, které zatím více prohrávaly než vyhrávaly. Možná i proto do arény Blue Jackets přišlo jen necelých jedenáct tisíc diváků, což je nejméně v historii tohoto týmu.

A jako by se mizivá atmosféra přesunula i na led. Hned na začátku prvního dějství sice padly dva góly, jenže jinak se hrálo hodně opatrně a místo útočníků dominovali brankáři.

Klíčový moment přišel na konci závěrečné třetiny. V její polovině se trefil Perry a na konečných 3:2 upravil Selänne. "Musíme hrát celý zápas a vyhrát ho 2:1. A ne hrát jen padesát minut," postěžoval si Ken Hitchock, kouč Columbusu.

Gólových hodů se nedočkali příznivci Edmontonu, jenž prohrál s Bostonem 0:1 až v prodloužení. O vítězi se po základní hrací době nerozhodlo ani mezi Los Angeles a Detroitem, v samostatných nájezdech zařídil Red Wings výhru Dacjuk.

Buffalo - Ottawa 2:5
55. MacArthur, 60. Numminen - 25. a 39. Spezza, 19. Schubert, 21. Heatley, 46. Donovan

NY Islanders - NY Rangers 2:4
20. Okposo, 59. Streit - 1. a 53. Drury (na druhou Rozsíval), 37. Callahan, 47. Gomez (Rozsíval).

Los Angeles - Detroit 3:4 SN
11. Moller, 22. Calder, 41. Frolov - 6. Zetterberg (Hudler), 30. Hossa, 59. Filppula, rozh. nájezd Dacjuk.

Minnesota - Chicago 3:2
18. Brunette, 25. Miettinen, 34. Burns - 14. Sharp (Havlát), 56. Keith.

Edmonton - Boston 0:1 PP