Rangera Sýkoru probudila spolupráce s idolem

SportPlus
11. 1. 2006 10:23
NEW YORK - Vydařenou premiéru v dresu newyorských Jezdců prožil český hokejový útočník Petr Sýkora. Do New Yorku přišel jako neMocný Kačer z Anaheimu, kde za devětatřicet utkání nastřílel pouhých sedm branek. Jenže v noci působil v Madison Square Garden j

Přes osmnáct tisíc fanoušků tak mohlo bouřlivě přivítat již sedmou českou akvizici. "Cítím se velmi dobře," vydechl Sýkora po utkání. "Takový pocit jsem nezažil již dlouho. Znovu se cítím jako součást týmu, jako jeho významná část. Tohle přesně jsem potřeboval."

Pro Jezdce to přitom nebyl snadný zápas. Po první třetině prohrávali 0:2 a do kabin je vyprovázelo bučení naštvaného publika. Na konci druhé třetiny už ale bylo vše jinak, aplaus patřil především Sýkorovi, jenž pomohl dorovnat skóre na 2:2. "Nebudu vám lhát, byl jsem před utkáním nervózní. Ale bylo to takové správné mrazení v zádech," líčil český forvard.

V utkání si rozuměl s jiným plzeňským rodákem Martinem Strakou. Oba si navzájem připravili gól a zámořská média si spolupráce chlapíků ze západu Čech ihned všimla. New York Times ve svém komentáři připomněl, že Sýkora před sezónou v klubové brožurce Anaheimu uvedl o čtyři roky staršího Straku jako svůj idol.

"Hodně jsem ho sledoval, vždyť v šestnácti hrál poprvé extraligu. A když ho draftovali, byl prvním hráčem NHL z mého města. Vždy jsem si přál být jako on. A nyní jsme přátelé," poznamenal Sýkora pro Timesy.

Spolupráce plzeňských rodáků možná změní plány kouče Toma Renneyho. Zatím každý nastupuje v jiné formaci. Strakovi patří výsostná pozice centra prvního útoku mezi Martinem Ručinským a Jaromírem Jágrem, Sýkora zápas odehrál na levém křídle útoku se Stevem Rucchinem, jehož dobře zná právě z Anaheimu, a Petrem Průchou. "Jistě, může se to změnit," nevyloučil zásah do sestavy Renney.