Prospal vstřelil vítězný gól, Jágr opět nebodoval

8. 2. 2008 7:50
Nashville - Tampa Bay 1:2 PP
K rozhodnutí stačilo Prospalovi 58 vteřin prodloužení.
K rozhodnutí stačilo Prospalovi 58 vteřin prodloužení. | Foto: Reuters

Nashville - Příliš vzrušení si neužili diváci čtvrtečního zápasu v Nashvillu, kam přijela Tampa Bay. Snad až vítězný gól hostujícího Václava Prospala v prodloužení je (doslova) zvedl ze sedadel.

V utkání padly jen tři góly, Nashville vystřelil pouze devatenáctkrát, Tampa Bay měla jen o šest střel více.

Příliš napínavých momentů nepřinesly ani přesilovky. Duel zažil pouze tři vyloučené, v početní převaze se celkem hrálo jen necelé tři minuty.

Ani výsledek vůbec neodpovídal představám domácích fanoušků. Predátoři sice od poloviny první třetiny vedli, Bleskům se však v polovině druhé části podařilo vyrovnat.

Od té doby drželi kanonýři půst. Až 58 vteřin po začátku prodloužení ho prolomil Václav Prospal a zajistil Tampě výhru 2:1.

"Byli jsme hladovější než oni a byli jsme šťastnější než oni, jmenoval podle agentury AP hlavní důvody úspěchu po střetnutí český útočník.

Aby smůly nebylo pro Nashville málo, ve druhé třetině odstoupil kvůli zranění jeden z jejich klíčových hráčů - útočník Martin Erat.

Nejlepší prohrál s nejhorším

Chicago vyhrálo v Calgary 3:1 a u všech jeho gólů byli Češi. Na první a třetí nahrával Robert Lang, na druhý, vítězný, Martin Havlát.

Souboj legend: Jaromír Jágr z New Yorku Rangers bojuje o puk s Teemu Sellänem z Anaheimu. | Foto: Reuters

Totéž platilo i v případě Columbusu, jenž bodoval na ledě Phoenixu výsledkem 2:1. O výhře rozhodly Blue Jackets již v prvních  deseti minutách zápasu, kdy na první branku nahrával Jan Hejda, na druhou Jiří Novotný.

Největší překvapení se zrodilo v Detroitu. Suverén letošního ročníku prohrál s nejslabším celkem ligy Los Angeles 3:5.

I po tomto výsledku dělí oba celky v tabulce neuvěřitelných 37 bodů. Red Wings jich mají 86, Kings pouze 49. Dominik Hašek sledoval ostudné vystoupení jen ze střídačky.

O ztracených bodech s Los Angeles by mohl vyprávět tým New York Rangers. Ten s nimi prohrál v úterý 2:4. Ve čtvrtek se mu proti Anaheimu nevedlo o nic lépe a podlehl 1:4.

Na tuto sezonu asi nebude vzpomínat nejraději Jaromír Jágr. Nebodoval již ve čtvrtém utkání v řadě, branku dal naposledy 22. ledna. Na kontě má více zápasů než bodů (57 zápasů - 47 bodů) a v kanadském bodování NHL mu patří až 43. pozice.

Toronto se rychle vzpamatovalo z ostudné domácí porážky 0:8 od Floridy a v Montrealu si spravilo chuť výhrou 4:2. Tomáš Kaberle asistoval u jednoho gólu hostí a stal se třetí hvězdou zápasu.

Tomáš Plekanec v dresu domácích první gól vstřelil a na druhý nahrál.

Florida s Tomášem Vokounem v brance naopak neuspěla v dramatickém souboji v Ottawě a nakonec po přestřelce podlehla 5:4.

NY Rangers - Anaheim 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 28. Callahan - 11. Schneider, 33. Perry, 34. Kunitz, 53. Bertuzzi

Atlanta - Vancouver 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 28. Dupuis - 47. Daniel Sedin, 52. Burrows

Montreal - Toronto 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 12. Plekanec, 47. Kovaljov (Plekanec) - 22. a 60. Tucker, 18. Newbury, 40. Wellwood (Tomáš Kaberle)

Ottawa - Florida 5:4 (0:1, 4:3, 1:0)
Branky: 21. a 48. Heatley, 25. Schubert, 26. Corvo, 34. Phillips - 17. Booth, 30. McLean, 31. Horton (Kreps), 35. Olli Jokinen

Pittsburgh - NY Islanders 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 10. a 32. Whitney (na první Sýkora), 23. Malone, 57. Letang - 5. a 51. Comrie, 27. Fedotěnko

Detroit - Los Angeles 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)
Branky: 19. a 34. Zetterberg, 1. Kopecký - 11. Calder, 41. O'Sullivan, 47. Frolov, 54. Stuart, 55. Kopitar

Nashville - Tampa Bay 1:2 PP (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 13. Radulov - 34. Richards, 61. Prospal

Minnesota - Dallas 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 44. Hagman

Calgary - Chicago 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 32. Aucoin - 28. Keith (Lang), 36. Sharp (Havlát), 60. Perreault (Lang)

Phoenix - Columbus 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 33. York - 6. Chimera (Hejda), 10. Žerděv (Novotný)