Trh s hráči se otevřel. Dresy v NHL měnili Hemský i Havlát

Podívejte se na přehled volných hokejistů, kteří už během léta změnili v zámořské NHL dres.
Marek Židlický a Jaromír Jágr sice po sezoně skončili jako nechránění hráči, nicméně Devils s nimi podepsali nové smlouvy, a tak otevření trhu mohli sledovat v klidu a jen si poznamenávat, které nové spoluhráče na letním kempu poznají.
Jedním z těch, kteří zamíří k Devils, je Martin Havlát, jenž poslední tři sezony působil v týmu San Jose Sharks. Za tři sezony ovšem odehrál vinou zranění jen 127 utkání a většinou nastupoval ve třetí či dokonce čtvrté lajně. Podaří se mu v New Jersey nastartovat znovu kariéru?
Další posilou Devils je útočník Mike Cammalerri, jenž v uplynulých letech hrával za Calgary Flames. V Minulé sezoně si připsal 45 bodů v 63 utkáních. Na rozdíl od Havláta, jenž dostal smlouvu na jeden rok, počítají devils s Cammallerim na pět sezon.
Po konci Martina Brodeura hledají v New Jersey také gólmanskou jedničku. Coryeho Schneidera proto doplnil Scott Clemmensen z Floridy Panthers. Je třeba poznamenat, že jde o velký návrat, neboť Clemmensen již strávil v New Jersey celkem osm sezon.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
2. 7. 2014 16:00
Podívejte se na přehled volných hokejistů, kteří už během léta změnili v zámořské NHL dres.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy