ČTK ČTK, Red Spo
7. 8. 2009 21:59
Pardubice - Jihlava 3:0, Litvínov - Liberec 4:3sn
Pardubičtí hokejisté po utkání s Plzní slavili již pátou domácí výhru v řadě.
Pardubičtí hokejisté po utkání s Plzní slavili již pátou domácí výhru v řadě. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Hokejisté Pardubic zvítězili také v druhém utkání Tipsport Cupu, které odehráli ve dvou dnech, a po Vrchlabí porazili shodným výsledkem 3:0 i dalšího prvoligového soupeře Jihlavu.

Východočeši tak vedou skupinu C, pro jihlavskou Duklu šlo o první duel v letošním ročníku soutěže.

Po čtvrtečním čistém kontu Dominika Haška si dnes připsal vychytanou nulu Martin Růžička. Pardubičtí si hned od úvodu zápasu vytvořili převahu, vynutili si fauly soupeře, ale přesilovky se jim zužitkovat nepodařilo.

Přesto právě početní výhoda vedla k překonání dobře pracující jihlavské defenzivy a v 36. minutě otevřel skóre Kolář I, když zamířil přesně nad rameno hostujícího gólmana Řehoře.

Extraligový tým byl nadále lepší, nedařilo se mu však svou převahu brankově vyjádřit, a tak mohl v několika momentech poděkovat bezchybnému Růžičkovi, že se neujal některý z jihlavských brejků.

V 45. minutě se naopak k tyči trefil Cetkovský a definitivní podobu výsledku dal 66 vteřin před koncem Starý.

Příštím utkáním Pardubic bude pondělní domácí duel proti pražské Slavii, v němž by mělo dojít k očekávanému návratu Dominika Haška do pardubické branky před domácím hledištěm.

Tipsport Cup:

Pardubice - Dukla Jihlava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
36. Kolář I (Špirko), 45. Cetkovský (Kočí), 59. Starý (Špirko). Rozhodčí: Homola - R. Prchal, Čížek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 1155.

Litvínov - Liberec 4:3sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
10. Gerhát (Kubát, Heinisch), 31. Kroupa (Švarný, Trávníček), 43. Přeučil (Zíma), rozhodující sam. nájezd V. Hübl - 15. Jech (Urban), 30. Moravec, 47. Jareš (Kašpařík). Rozhodčí: Turčan - Rozlílek, Bertlík. Vyloučení: 12:14, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1.