Ovečkin dal dva góly. Přesto vítěznou sérii nezachránil

9. 3. 2010 7:45
Los Angeles-Columbus 6:0, Washington-Dallas 3:4 sn.
Alexandr Ovečkin
Alexandr Ovečkin | Foto: Václav Rojík

Praha - Hokejisté Dallasu ukončili třináctizápasovou domácí sérii bez porážky Washingtonu Capitals.

Mužstvo z hlavního města USA prohrálo na vlastním ledě poprvé od 28. prosince.

Přitom to dlouho vypadalo, že Capitals svou úspěšnou šňůru prodlouží. Avšak ani dvě trefy Alexandra Ovečkina, jimiž se v čele tabulky střelců dotáhl na Sidneyho Crosbyho, vítězství nepřinesly.

Tou první sice zvyšoval ve 35. minutě na 2:0, avšak druhou v samém závěru už jen srovnával osmiminutový obrat Stars na 3:3. V samostatných nájezdech pak připsal Dallasu prémiový bod Loui Eriksson.

Ve druhém pondělním utkání si s chutí zastříleli hráči Los Angeles. O šest gólů v síti Columbusu se spravedlivě podělilo hned šest hráčů.

O vítězství rozhodli Kings už během první třetiny, kterou opanovali vedením 4:0. Do poloviny utkání přidali ještě další dvě pojišťovací trefy Modin a Richardson. Kanonádě 6:0 napomohly tři využité přesilovky.

Los Angeles - Columbus 6:0 (4:0, 2:0, 0:0)