Orli odlétají z Vítkovic s vítězstvím

SportPlus, ČTK
21. 3. 2006 19:46
Ostrava - Důležitý krok k prolomení čtvrtfinálového prokletí učinili hokejoví Orli ze Znojma ve Vítkovicích. Svého soupeře v extraligovém play-off pokořili 2:0 a v sérii se ujali vedení 3:2. Stejně jako Sparta budou mít v šestém utkání výhodu domácího prostředí, se svými fanoušky v zádech mohou proměnit semifinálový mečbol.

Zahajovací nápor a rychlý gól zůstal jen ve vítkovických plánech. Soupeřovy  záměry zatrhlo Znojmo tradičně obezřetnou obranou středního pásma hned v  zárodku, a i když na největší hvězdu Znojma Trvaje přiletělo podstatně více střel, bývalý  vítkovický gólman je v celé sérii pro Orly ztělesněním jistoty. Nejvíce mu  zavařil paradoxně spoluhráč Jareš, který nebezpečně holí nadzvedl Uramův  švih.

:. Článek o utkání Zlína se Spartou si přečtěte ZDE

Domácí se výrazně neprosadili ani ve dvou přesilovkách. V jedné z nich ve  12. minutě vypracoval největší příležitost Hubáček pro Irgla, avšak Trvaj  Vítkovice do vedení nepustil.

Znojmo by možná vůbec nevylezlo z obranné ulity, nebýt Philippova faulu v  závěru první části. Orli v přesile začali lačně kroužit kolem Pincovy  klece, ale Čakajík omráčil téměř vyprodanou halu až dělovkou šest sekund po  návratu provinilce.

Na domácí sedla křeč. Stratég Vůjtek nechal po přestávce na deset minut  sedět i Urama, ale zredukovaná sestava se marně trápila s vlastní  nemohoucností. Jen Burger zazvonil nechytatelným příklepem na horní tyčku,  ale to už mohly Vítkovice dvě branky ztrácet. V 22. minutě však svou  předchozí znojemskou minelu částečně vyžehlil Pinc, který vleže lapil jistý  gól Pláškovi.

Změny v sestavě Vítkovice neprobudily

Trvaj a jeho parta dnes přesto nebyli k poražení. Ke kouzlícímu gólmanovi  se přidal i Dopita, který prokázal, že jeho instinkt ožívá v play off.  Domácí skolil sólem z poloviny kluziště, když si odstavil Gulašiho a před  úspěšnou kličkou na dlouhou ruku si položil i Pince.

A Vítkovice se propadaly do čím dál hlubší deprese. Kouč Vůjtek míchal  sestavou, ale nervózní hráči si nebyli schopni pořádně přihrát, natož  vymyslet souvislou akci. Zoufalství Ostravanů gradovalo v závěru druhé  části, kdy v přesile pět na tři za 71 sekund na Trvaje ani nevystřelili.

Propadák v převaze proti dvojnásobně oslabenému protivníkovi domácí  zopakovali deset minut před koncem. Trojúhelník před brankou Znojma se na  88 vteřin neprodyšně uzavřel, Trvaj znovu neměl ani zákrok.

Jihomoravané si druhé vítězství v sérii za sebou nedali vzít, třebaže  domácí už čtyři a půl minuty před koncem poprvé odvolali gólmana. Trvaj  však své grandiózní představení ozdobil dalšími zásahy, jen tři minuty před  koncem ho pokořil Hudec, ale vysokou holí. A tak ani jeho trefa na výsledku  0:2 nic nezměnila.

Vítkovice Steel - Znojemští Orli 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Čakajík (Dopita, Ludvík), 22. Dopita (Čakajík).  Rozhodčí: Minář, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:9. Bez využití.  Diváci: 8278. Stav série: 2:3.

Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, R.  Polák - Uram, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R.  Procházka, Köhler - Hulva, Káňa, Šebesta. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.

Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov - J.  Štefanka, Pucher, Mikulík - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek.  Trenéři: Hořava a Votruba.