NHL • Trh s volnými hokejisty • Neděle, 18:00

Živě: Kluby NHL loví volné hráče

Sledujte, jak hokejovou ligu mění výměny a podpisy nových smluv po otevření trhu.
17:31

Vítejte u online přenosu z otevření trhu s volnými hokejisty. Slavná NHL se během příštích hodin a dní do značné míry promění.

17:33

Většinu fanoušků nejvíc zajímá, kde skončí John Tavares. Mezi volnými hráči je však víc zajímavých jmen. 

17:35

Podle novináře Pierrea LeBruna se Tomáš Plekanec vrací do Montrealu, odkud byl během uplynulé sezony vyměněn. Má jít o jednoletou smlouvu. O českého centra se údajně zajímalo také Chicago.

17:39

Přestože trh se oficiální otevře až v 18:00, zprávy o nových smlouvách už prosakují. Obránce Roman Polák míří podle novináře Boba McKenzieho do Dallasu.

17:42

Z trhu rychle mizí druhý nejlepší centr. Paul Stastny, který v uplynulé sezoně zářil po výměně do Winnipegu, kývl na nabídku Vegas. Během dalších tří sezon by měl brát 6,5 milionu dolarů ročně.

Paul Stastny
Paul Stastny | Foto: ČTK
17:47

Centři jsou podle očekávání žhavým zbožím. Více zdrojů informuje o tom, že Tyler Bozak po devíti letech v Torontu míří do St. Louis, od kterého dostal tříletou smlouvu na 15 milionů dolarů.

17:51

Ryan Reaves, podle mnohých nejtvrdší muž ligy, zůstává ve Vegas. Během příštích dvou ročníků si vydělá 5,55 milionu dolarů.

17:54

Už několik hodin je jasné, že Mike Green zůstává v Detroitu, který si svého klíčového ofenzivního beka udržel dvouletou smlouvou na 10,75 milionu dolarů.

17:57

Newyorští Islanders pořád nevědí, zda udrží kapitána Tavarese. Mezitím podepsali čtyřletý kontrakt na deset milionů dolarů se svým bekem Thomasem Hickeym.

18:00

Ian Cole, jeden z nejlepších beků na letošním trhu, jde podle novináře Darrena Dregera‏ do Colorada, s nímž podepsal tříletou smlouvu. Ročně si vydělá 4,25 milionu dolarů.

18:02

Carolina přichází o svého dlouholetého gólmana Cama Warda. Muž, jenž kdysi patřil k nejlepším kanadských brankářům, ale v posledních letech předvádí průměrné výkony, se na rok upsal Chicagu. Dostane tři miliony dolarů.

18:05

Tvrďák Jack Johnson, který reprezentoval USA na posledním Světovém poháru, ale má za sebou slabou sezonu, jde do Pittsburghu. 31letý zadák podepsal pětiletou smlouvu na 16,25 milionu dolarů.

Columbus Blue Jackets (Jack Johnson) a Calgary Flames (Lance Bouma)
Columbus Blue Jackets (Jack Johnson) a Calgary Flames (Lance Bouma) | Foto: Reuters
18:09

Obránce Roman Polák nebude v Dallasu patřit k boháčům. Roční smlouva mu vynese "jen" 1,3 milionu dolarů.

18:11

Tomáš Plekanec dosud bral šest milionů dolarů ročně. Kvůli klesající výkonnosti logicky musel slevit. Za rok v Montrealu si určitě vydělá 2,25 milionu. Se všemi bonusy (odehrané zápasy, produktivita, postup do play off) může získat až 3,5 milionu.

Druhé nejhvězdnější jméno na trhu je pryč. Útočník James van Riemsdyk se po letech vrací do Philadelphie, s níž podepsal pětiletý kontrakt na 35 milionů dolarů.

James van Riemsdyk (Toronto Maple Leafs)
James van Riemsdyk (Toronto Maple Leafs) | Foto: Reuters
18:17

Tampa si pojistila služby Ryana McDonagha, kterého v uplynulém ročníku získala od Rangers. Spolehlivý bek si za sedm let vydělá 47,25 milionu dolarů. Smlouva mu začne běžet od sezony 2019/20.

18:21

Rakouský střelec Thomas Vanek míří do Detroitu, tedy do jednoho z osmi klubů, za které během posledních pěti let hrál. Roční smlouva má hodnotu tří milionů dolarů.

Thomas Vanek v dresu Detroitu.
Thomas Vanek v dresu Detroitu. | Foto: ČTK
18:25

Minnesota hýří aktivitou. Podepsala útočníka Matta Hendrickse (roční smlouva na 700 tisíc dolarů) a beka Grega Pateryna (tříletá smlouva na 6,75 milionu). Zároveň prodloužila spolupráci s Nickem Seelerem (tříletá smlouva na 2,175 milionu).

18:29

Brankář Petr Mrázek má nového zaměstnavatele. Svou kariéru zkusí oživit v Carolině, s níž podepsal roční smlouvu na 1,5 milionu dolarů (naposledy bral 4 miliony). O místo jedničky bude bojovat s Američanem Scottem Darlingem.

18:32

Zdá se, že Michaelu Grabnerovi příliš neuškodil nepovedený závěr sezony v New Jersey. Rakouský rychlík podepsal tříletou smlouvu s Arizonou, ročně si vydělá 3,35 milionu dolarů.

Michael Grabner
Michael Grabner | Foto: ČTK
18:38

38letý Chris Kunitz, který kdysi nasázel 35 gólů za sezonu, podepsal roční smlouvu s Chicagem na milion dolarů.

18:40

Bek Xavier Ouellet opouští Detroit. Dohodl se s Montrealem na roční smlouvě v hodnotě 700 tisíc dolarů.

18:43

Vancouver zlákal útočníka Antoinea Roussela na čtyřletý kontrakt v hodnotě 12 milionů dolarů.

18:46

Buffalo si vyhlédlo brankáře Scotta Wedgewooda (roční smlouva na 650 tisíc dolarů). Kolik toho odchytá v NHL, se teprve uvidí.

18:49

Podle spekulací zámořských novinářů se John Tavares rozhoduje mezi Torontem a San Jose. Islanders jsou prý ze hry.

18:57

Novinář David Pagnotta ‏informuje o tom, že Tavares se dohodl s Torontem. Podle dalších zdrojů má jít o sedmiletou smlouvu.

19:01

St. Louis podepsalo s brankářem Chadem Johnsonem roční kontrakt na 1,75 milionu dolarů.

19:02

Washington sáhl po útočníkovi Nicu Dowdovi (roční smlouva na 650 tisíc dolarů). Capitals zřejmě doufají, že Dowd nahradí Jaye Beaglea.

19:06

Je to jasné. John Tavares je novým hráčem Toronta. Vrací se na místo, kde vyrůstal. Ve svém twitterovém příspěvku se omluvil fanouškům Islanders.

19:09

Pokud jde o čísla, Tavares si během příštích sedmi let vydělá 77 milionů dolarů. Průměrně tedy bude brát 11 milionů.

19:19

"Ne každý den můžete žít svůj dětský sen," napsal Tavares na svůj twitterový účet. Kanadský centr spal jako malý kluk v povlečení Maple Leafs, což nepřekvapí. Narodil se ve městě Mississauga, které je v podstatě součástí Toronta.

19:26

Jeden z nejžádanějších beků na letošním trhu John Moore jde do Bostonu, kde si během příštích pěti let vydělá 13,75 milionu dolarů.

19:28

Vegas zlákalo zadáka Nicka Holdena na dvouletý kontrakt v hodnotě 4,4 milionu dolarů.

19:30

41letý veterán Matt Cullen se vrací do Pittsburghu, s nímž podepsal roční smlouvu.

19:32

David Perron, jenž v dresu Vegas prožil životní sezonu, se podruhé vrací do St. Louis. Čtyřletý kontrakt s produktivním křídlem má hodnotu 16 milionů dolarů.

David Perron
David Perron | Foto: ČTK
19:34

Útočník Jay Beagle opouští vítěze Stanley Cupu a na čtyři roky míří do Vancouveru, kde si vydělá celkem 12 milionů.

19:35

Hýbe se také trh s brankáři. Zkušený Carter Hutton, v němž někteří vidí nového Tima Thomase, podepsal s Buffalem tříletou smlouvu na 8,25 milionu. Anton Chudobin si za dva roky v Dallasu vydělá 5 milionů. Michael Hutchinson se na sezonu upsal Floridě za 1,3 milionu.

19:39

Forvard Austin Czarnik, jenž skvělá čísla z farmy ještě nedokázal potvrdit v NHL, zkusí štěstí v Calgary (dvouletá smlouva na 2,5 milionu). Flames ulovili také prověřeného Dereka Ryana (tříletá smlouva na 9,375 milionu).

19:46

John Tavares má ve smlouvě podle očekávání klauzuli o nevyměnitelnosti, což znamená, že pokud bude Toronto chtít hvězdného centra poslat pryč, musí mít jeho souhlas. Kontrakt je zároveň postavený tak, že většinu peněz dostane Tavares v prvních třech letech.

19:54

Brankář Jonathan Bernier míří do Detroitu, kde za tři roky služeb dostane devět milionů. Pravděpodobně bude bojovat o místo jedničky s Jimmym Howardem.

19:57

Práci už má také slovenský gólman Jaroslav Halák, který bude v Bostonu krýt záda Tuukku Raskovi. Dvouletá smlouva má hodnotu 5,5 milionu.

20:03

Útočník Blake Comeau jde po štaci v Coloradu na tři roky do Dallasu, za což dostane 7,2 milionu.

20:12

Boston doplňuje mužstvo útočníkem Joakimem Nordströmem, s nímž podepsal dvouletou smlouvu na 2 miliony dolarů. Montreal získal o něco dráž forvarda Matthewa Pecu (dvouletá smlouva na 2,6 milionu).

20:28

Německý forvard Tobias Rieder se stěhuje do Edmontonu, kde za rok služeb dostane dva miliony dolarů.

20:30

Útočník J. T. Brown míří po nevýrazném ročníku do Minnesoty (dvouletá smlouva na 1,375 milionu).

20:46

Fredrik Claesson vyztuží defenzivní řady newyorských Rangers. Za roční spolupráci dostane 700 tisíc dolarů.

20:55

Ruský útočník Valerij Ničuškin se po dvou letech v CSKA Moskva vrací do Dallasu, s nímž podepsal dvouletou smlouvu na 5,9 milionu.

21:07

Útočník Vladislav Namestnikov, který do Rangers přišel v průběhu minulé sezony, podepsal s newyorským klubem novou smlouvu. Za dva roky si vydělá celkem osm milionů.

21:18

Sharks i Islanders prý Johnu Tavaresovi nabízeli víc než Toronto. San Jose dokonce navrhlo roční gáži překračující 13 milionů. Tím by kanadský centr trumfl i Connora McDavida.

21:30

San Jose oficiálně potvrdilo, že se s klíčovým útočníkem Loganem Couturem dohodlo na prodloužení spolupráce od sezony 2019/20. Kanadský centr si během osmi let vydělá 64 milionů.

20:40

Brandon Manning posílí obranu Chicaga, za dva roky si vydělá 4,5 milionu.

21:43

Zkušený centr Kyle Brodziak se po třech letech v St. Louis stěhuje do Edmontonu, kde během dvou let dostane 2,3 milionu.

21:45

Vancouver získal další posilu do útoku. Tim Schaller dostane za dva roky služeb 1,9 milionu.

21:54

Po delší době mizí z trhu výraznější jméno. Útočníka Rileyho Nashe, jenž prožil životní sezonu v Bostonu, ulovil Columbus na tříletý kontrakt v hodnotě 8,25 milionu.

Riley Nash
Riley Nash | Foto: ČTK
22:04

Největší hvězdou mezi stále volnými hráči je útočník James Neal, který v sezoně patřil k lídrům Vegas, ale pětiletou smlouvu na 25 milionů odmítl. Nealův výkonnostně srovnatelný spoluhráč Perron přitom přijal od St. Louis čtyřletou smlouvu na 16 milionů.

Bez kontraktu je také obránce Calvin de Haan.

Křídelník Rick Nash přemýšlí, zda s hokejem raději nemá seknout. Centr Joe Thornton preferuje setrvání v San Jose, nyní mu nahrává, že konkurent Tavares dal přednost Torontu.

22:16

Finský provokatér Leo Komarov posílí newyorské Islanders, od nichž během příštích čtyř let dostane 12 milionů dolarů.

22:16

Útočník Sven Baertschi prodloužil spolupráci s Vancouverem. Díky tříleté smlouvě si vydělá zhruba 10 milionů.

22:20

Forvard Eric Fehr kdysi nastřílel přes 20 gólů, ale po sezoně, jejíž značnou část strávil na farmě, nemohl mít vysoké nároky. S Minnesotou se dohodl na roční smlouvě v hodnotě jednoho milionu.

22:47

Winnipeg chtěl udržet Paula Stastnyho a stejně jako Vegas mu nabídl tříletou smlouvu. Průměrný příjem 6,5 milionu ale americkému centrovi garantovat nemohl.

22:54

Bek Jan Košťálek vzdává sen o NHL. Také v minulé sezoně se potuloval po farmách Winnipegu, a tak nyní raději volí návrat domů. Podepsal víceletý kontrakt se Spartou.

3:15

Ottawa chce udržet Erika Karlssona, už mu nabídla nový kontrakt. Detaily smlouvy však generální manažer klubu Pierre Dorion neprozradil. Dodal ale, že hvězdný švédský zadák nedostal žádné ultimátum ohledně podpisu. O Karlssona, který má platný kontrakt ještě na příští sezonu, mají zájem jiné týmy NHL. Ottawa s nimi diskutuje.

3:26

Po letech v Columbusu odchází křídelník Matt Calvert do Colorada, kde si za tři roky vydělá 8,4 milionu.

3:33

Spekulace se potvrdily, Ryan O'Reilly v Buffalu končí. Jeho novým působištěm bude St. Louis, které za všestranného a houževnatého kanadského centra obětovalo volbu v 1. kole draftu 2019, volbu ve 2. kole draftu 2021, Patrika Berglunda, Vladimíra SobotkuTage Thompsona.

St. Louis tak skoro kompletně vyměnilo střed útoku z minulé sezony. Zbyl akorát elitní centr Brayden Schenn.

MS 2018, Norsko-Kanada: - Connor McDavid a Ryan O’Reil
MS 2018, Norsko-Kanada: - Connor McDavid a Ryan O’Reil | Foto: Reuters
4:20

Valtteri Filppula přechází z Philadelphie ke konkurenčním Islanders, kteří shánějí alespoň částečnou náhradu za Tavarese. Finský útočník si za rok služeb vydělá 2,75 milionu.

4:26

Zámořští novináři mají po šichtě. První a největší vlna podepisování volných hráčů je u konce. Přinesla mnoho zajímavého.

Kam zamířili Češi?

 • Tomáš Plekanec se po zastávce v Torontu, kam ho poslala výměna, vrací do Montrealu, kde jinak strávil celou zámořskou kariéru. Pracovitý centr musel kvůli klesající výkonnosti slevit. Podepsal roční smlouvu na 2,25 milionu dolarů. Se všemi bonusy si ale může přijít až na 3,5 milionu.
 • Důrazný obránce Roman Polák zamířil do Dallasu, kde si za rok vydělá 1,3 milionu.
 • Brankář Petr Mrázek zkusí vzkřísit nečekaně uvadající kariéru v Carolině, kde zabojuje o post jedničky se Scottem Darlingem. Roční smlouva vynese 26letému Čechovi 1,5 milionu.
 • Vladimír Sobotka bude nově nastupovat v Buffalu, kam byl vyměněn ze St. Louis v balíčku za Ryana O'Reillyho. Na českého centra čeká nadějná parta, která ale zatím nemůže pomýšlet na výraznější úspěch. 

Kdo ulovil největší hvězdy?

 • Hvězdný centr John Tavares nechal ležet ladem průměrný plat 13 milionů od San Jose a přijal skromnější nabídku Toronta, kterému fandil jako dítě. Bývalý kapitán Islanders si během příštích sedmi let vydělá 77 milionů.
 • Střelecky nadaný křídelník James van Riemsdyk se vrací do Philadelphie, přijal pětiletý kontrakt na 35 milionů.
 • Centr s vynikajícím přehledem Paul Stastny dostal od Vegas tříletou smlouvu s průměrným ročním platem 6,5 milionu.
 • Mike Green, nejžádanější bek na letošním trhu, zůstává v Detroitu, s nímž se dohodl na dvouleté smlouvě v hodnotě 10,75 milionu.
 • Křídelník David Perron se po životní sezoně ve Vegas podruhé vrací do St. Louis. Díky čtyřletému kontraktu si přijde na 16 milionů.

Kdo ještě nemá smlouvu?

 • James Neal rok co rok střílí alespoň 20 gólů, ale nového zaměstnavatele ještě nenašel. Možnou komplikací můžou být vysoké nároky. Zkušený křídelník dříve odmítl od Vegas pětiletou smlouvu na 25 milionů dolarů.
 • Tavares skončil v Torontu, a tak má veterán Joe Thornton větší šanci na pokračování v San Jose.
 • Na trhu trochu překvapivě pořád zůstává obránce Calvin de Haan, dobrý bruslař, který umí vést puk.
 • Kdysi fantastický střelec Rick Nash má dost nabídek, ale po několika otřesech mozku přemýšlí o konci kariéry.
 • Z české skupinky volných hokejistů čekají na kontrakt Andrej Šustr, Ondřej Pavelec, Aleš Hemský a Jakub Jeřábek. Je dost možné, že ne všichni se nakonec dočkají. Obránce Jan Košťálek už ohlásil návrat do Evropy.
7:04

To je zatím z otevření trhu v hokejové NHL vše. Po podpisu Johna Tavarese je nyní největším všeobecným tématem, zda Erik Karlsson zůstane v Ottawě, nebo přijde megavýměna. I o tom vás budeme informovat.

Právě se děje

Další zprávy