Zadina překonal v NHL Vejmelku, Anaheimu nestačilo 41 zákroků Dostála

22. 12. 2023 7:27
Karel Vejmelka chytil v NHL na ledě San Jose 29 střel a dovedl hokejisty Arizony k výhře 5:2. Jednou jej překonal Filip Zadina, který v předchozích čtrnácti zápasech neskóroval.
Karel Vejmelka
Karel Vejmelka | Foto: Reuters

Vejmelka při minulých dvou startech vychytal nulu proti Buffalu a neinkasoval ani v zápase s Ottawou, do něhož nastoupil v první třetině za stavu 0:3 a pomohl týmu k obratu na 4:3.

Jeho neprůstřelnost se zastavila na 156 minutách, když na něj vyzrál v úniku Anthony Duclair a vyrovnal na 1:1. Poté už jej překonal pouze Zadina. Snížil po 26 sekundách třetí třetiny zblízka bekhendem na 2:3 a připsal si čtvrtý gól sezony. Hlavními strůjci výhry Arizony byli Alexander Kerfoot a Claytor Keller, připsali si shodně gól a dvě přihrávky.

Lukáš Dostál kryl 41 ze 43 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, ale nezabránil porážce Anaheimu 0:3 s Calgary.

Dostál kapituloval poprvé už ve třetí minutě, poté co jej překonal Nick DeSimone střelou od modré čáry. Zhruba v polovině zápasu zvýšil v přesilové hře z mezikruží Elias Lindholm. Výhru pojistil A.J. Greer při hře Anaheimu bez gólmana. Na český brankářský duel nedošlo, Daniel Vladař plnil roli náhradníka.

Jiří Patera neodvrátil 31 zákroky prohru Vegas 4:5 na ledě Tampy Bay. Gólman nastoupil od úvodní minuty podruhé v sezoně a těžké chvíle prožil v prostřední části, v níž Tampa Bay otočila z 0:2 na 4:2. Na hranici brankoviště jej překonal Alex Barre-Boulet, v přesilové hře vyrovnal střelou bez přípravy Nikita Kučerov a dvěma dorážkami se prosadil Brayden Point.

Obhájce Stanleyova poháru ztrátu ve třetí třetině smazal i díky Jonathanu Marchessaultovi, který se trefil dvakrát. Zápas rozhodl Nicholas Paul v čase 58:47 z dorážky z ostrého úhlu.

Vítek Vaněček naskočil do branky New Jersey v šesté minutě a inkasoval čtyřikrát z 32 střel při porážce 3:6 s Edmontonem.

Vaněček naskočil do hry za stavu 0:2 a New Jersey otočilo na 3:2. Edmonton ale v úvodu třetí třetiny vstřelil během 69 sekund tři branky. Při gólu na 3:3 upadl Vaněček po kontaktu se spoluhráčem na led a Connor McDavid trefil bez problémů odkrytou branku. Vzápětí potrestal ztrátu puku Devils ve vlastním pásmu Leon Draisaitl a úspěšnou pasáž korunoval z rychlého protiútoku Adam Erne. Výhru zpečetil v 50. minutě Derek Ryan.

Dominik Kubalík přihrál na jeden gól Ottawy, která podlehla v Coloradu 4:6. Vítězství Avalanche řídil Nathan MacKinnon, jenž skóroval čtyřikrát a na jednu branku ještě přihrál. Martin Nečas neuspěl v penaltovém rozstřelu s bekhendovým zakončením a prohrál s Carolinou v Pittsburghu 1:2 po nájezdech.

Buffalo - Toronto 9:3 (3:2, 3:1, 3:0)

Branky: 16. a 53. J. Skinner, 32. a 56. Okposo, 3. Greenway, 14. Power, 25. Dahlin, 29. Thompson, 52. Quinn - 8. Matthews, 13. Domi, 26. Järnkrok. Střely na branku: 34:27. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. J. Skinner, 2. Tuch, 3. Okposo (všichni Buffalo).

Tampa Bay - Vegas 5:4 (0:2, 4:0, 1:2)

Branky: 37. a 39. Point, 29. Barre-Boulet, 36. Kučerov, 59. Paul - 12. a 46. Marchessault, 17. Barbašev, 50. Cotter. Střely na branku: 36:34. Jiří Patera odchytal za Vegas 59:07 minuty, inkasoval pět branek z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 86,1 procenta. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Paul, 2. Point (oba Tampa Bay), 3. Marchessault (Vegas).

Florida - St. Louis 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 34. Luostarinen - 28. a 57. Bučněvič, 25. Kyrou, 37. Toropčenko. Střely na branku: 38:24. Diváci: 18.753. Hvězdy zápasu: 1. Bučněvič, 2. Hofer, 3. Kyrou (všichni St. Louis).

Philadelphia - Nashville 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 2. Frost, 25. Couturier - 26. a 56. Tomasino, 22. C. Smith, 60. Nyquist. Střely na branku: 31:31. Diváci: 19.313. Hvězdy zápasu: 1. Tomasino (Nashville), 2. Tippett (Philadelphia), 3. C. Smith (Nashville).

Pittsburgh - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 9. a rozhodující sam. nájezd Crosby - 35. Teräväinen. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.267. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Nedeljkovic (oba Pittsburgh), 3. Kočetkov (Carolina).

Columbus - Washington 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 36. Sillinger, 53. Činachov - 19. a 38. Mantha, 65. Ovečkin. Střely na branku: 36:32. Diváci: 18.172. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Lindgren (oba Washington), 3. Činachov (Columbus).

New Jersey - Edmonton 3:6 (1:2, 2:0, 0:4)

Branky: 14. Mercer, 22. Siegenthaler, 37. Meier - 1. a 50. McLeod, 6. Nugent-Hopkins, 42. McDavid, 43. Draisaitl, 43. Erne. Střely na branku: 26:38. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey 54:36 minuty, inkasoval čtyři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. McLeod, 2. McDavid, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).

Dallas - Vancouver 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 11. Seguin, 28. Hintz, 57. Harley, 65. Duchene - 3. Joshua, 33. Boeser, 56. Garland. Střely na branku: 36:20. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Harley (oba Dallas), 3. Joshua (Vancouver).

Minnesota - Montreal 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 14. Boldy, 15. Rossi, 49. Faber, 65. Kaprizov - 29. Savard, 42. Suzuki, 57. Slafkovský. Střely na branku: 24:25. Diváci: 18.387. Hvězdy zápasu: 1. Rossi, 2. Faber, 3. Kaprizov (všichni Minnesota).

Colorado - Ottawa 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)

Branky: 3., 19., 47. a 60. MacKinnon, 40. a 48. Rantanen - 16. Norris, 16. Greig (Kubalík), 22. Bernard-Docker (Smejkal), 35. Batherson. Střely na branku: 39:45. Diváci: 18.107. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Rantanen, 3. Makar (všichni Colorado).

Anaheim - Calgary 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 3. DeSimone, 28. E. Lindholm, 58. Greer. Střely na branku: 25:44. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim 59:18 minuty, inkasoval dvě branky ze 43 střel a úspěšnost zásahů měl 95,3 procenta. Diváci: 16.102. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm (Calgary), 2. Dostál (Anaheim), 3. Coleman (Calgary).

San Jose - Arizona 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Branky: 27. Duclair, 41. Zadina - 25. Kesselring, 29. Keller, 33. Kerfoot, 48. Schmaltz, 53. Crouse. Střely na branku: 31:30. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval dvě branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta. Diváci: 17.435. Hvězdy zápasu: 1. Kerfoot, 2. Keller, 3. Durzi (všichni Arizona).

6. St. Louis 32 16 1 15 93:106 33
7. Minnesota 31 14 4 13 97:101 32
8. Chicago 31 10 1 20 73:111 21