Mrázek vychytal Pastrňáka, ale zlomil ho Zacha. Dostál s Vaněčkem zářili

25. 10. 2023 6:45
Pavel Zacha překonal v NHL Petra Mrázka a první brankou v sezoně nasměroval Boston k výhře 3:0 v Chicagu. Český gólman kryl čtyřicet střel včetně tří pokusů Davida Pastrňáka, který nebodoval ve druhém utkání za sebou.
Pavel Zacha sbírá gratulace od spoluhráčů z Bostonu.
Pavel Zacha sbírá gratulace od spoluhráčů z Bostonu. | Foto: Reuters

Lukáš Dostál chytil v Columbusu 35 střel, dovedl Anaheim k vítězství 3:2 v prodloužení a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. New Jersey i díky 27 zákrokům Vítka Vaněčka uspělo v Montrealu 5:2.

V úterním programu NHL, do kterého se zapojilo všech 32 týmů, přispěl Filip Chytil dvěma asistencemi k výhře New Yorku Rangers 3:1 v Calgary. Filip Hronek asistoval u rozdílové branky Vancouveru, který zvítězil na ledě Nashvillu 3:2.

Zacha otevřel skóre ve 24. minutě, když tečoval střelu Kevina Shattenkirka. Zbývající dvě branky vstřelil Boston v úvodu třetí třetiny během 56 sekund. Matthew Poitras přelstil Mrázka z úniku forhendovou kličkou a Trent Frederic zakončoval po zadovce Jamese van Riemsdyka do prázdné branky.

Zacha se stal druhou hvězdou utkání, předčil jej pouze Jeremy Swayman, který potřeboval k první nule sezony 23 zásahů. Boston si udržel neporazitelnost a šestou výhrou vyrovnal nejlepší start sezony v klubové historii. V dresu vítězů odstoupil ve třetí třetině z utkání Jakub Lauko, protože jej zasáhl bruslí do tváře hráč Chicaga Jason Dickinson.

Dostál vychytal druhé vítězství v třetím startu sezony, pokaždé vytáhl úspěšnost zásahů nad 91 procenta. Na ledě Columbusu, který vedl 1:0 a 2:1, inkasoval obě branky z levého kruhu. Překonali jej Emil Bemström v přesilové hře střelou bez přípravy a v 50. minutě Adam Fantilli z rychlého protiútoku. Za Anaheim vyrovnali Ryan Strome a Brett Leason, prodloužení rozhodl Frank Vatrano.

Vaněček si také připsal druhou výhru v třetím startu sezony. V Montrealu inkasoval v úvodní gól zápasu z dorážky Justina Barrona, ale v dalším průběhu na něj vyzrál už jen Mike Matheson, který snížil v 51. minutě z úniku na 2:4. Hlavními strůjci úspěchu New Jersey byli autor hattricku Tyler Toffoli a Jack Hughes, který přihrál na čtyři góly.

Washington - Toronto 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Branky: 40. Ovečkin - 13. Rielly, 26. Tavares, 27. W. Nylander, 36. Matthews. Střely na branku: 37:17. Diváci: 16.641. Hvězdy zápasu: 1. Woll, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Ovečkin (Washington).

Ottawa - Buffalo 4:6 (0:2, 1:3, 3:1)

Branky: 34. Chychrun, 56. Tarasenko, 59. Norris, 59. Joseph - 9. a 25. J. Skinner, 39. a 60. Tage Thompson, 12. Girgensons, 38. Tuch. Střely na branku: 38:24. Diváci: 14.278. Hvězdy zápasu: 1. J. Skinner, 2. Tuch, 3. Tage Thompson (všichni Buffalo).

Tampa Bay - Carolina 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 20. Point, 38. Barre-Boulet, 58. Paul. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Point, 3. Barre-Boulet (všichni Tampa Bay).

Montreal - New Jersey 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky: 6. J. Barron, 51. Matheson - 39., 48. a 60. Toffoli, 14. Holtz, 41. Hischier. Střely na branku: 29:34. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval dva góly z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes, 2. Toffoli (oba New Jersey), 3. J. Barron (Montreal).

Pittsburgh - Dallas 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky: 20. Rust - 28. Robertson, 37. Dadonov, 46. Harley, 54. Johnston. Střely na branku: 39:34. Diváci: 17.209. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger, 2. Robertson, 3. Harley (všichni Dallas).

Florida - San Jose 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 30. Verhaeghe, 36. Reinhart, 60. Stenlund - 29. Zetterlund. Střely na branku: 35:28. Diváci: 16.142. Hvězdy zápasu: 1. Stolarz, 2. Reinhart, 3. Verhaeghe (všichni Florida).

NY Islanders - Colorado 4:7 (1:2, 2:2, 1:3)

Branky: 11. Clutterbuck, 23. Palmieri, 26. Holmström, 45. Lee - 6. a 59. Johansen, 13. Makar, 40. Byram, 40. MacKinnon, 48. Rantanen, 60. Colton. Střely na branku: 32:40. Diváci: 14.856. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Makar (oba Colorado), 3. Clutterbuck (NY Islanders).

Detroit - Seattle 4:5 v prodl. (0:0, 1:3, 3:1 - 0:1)

Branky: 22. Veleno, 43. Gostisbehere, 44. Larkin, 51. DeBrincat - 26. a 38. Schwartz, 40. Kartye, 59. McCann, 65. Eberle. Střely na branku: 27:38. Diváci: 16.894. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz (Seattle), 2. Larkin, 3. Gostisbehere (oba Detroit).

Columbus - Anaheim 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 17. Bemström, 50. Fantilli - 36. R. Strome, 57. Leason, 63. Vatrano. Střely na branku. 37:27. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval dvě branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 94,6 procenta. Diváci: 16.432. Hvězdy zápasu: 1. Dostál (Anaheim), 2. Fantilli (Columbus), 3. Vatrano (Anaheim).

Chicago - Boston 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 24. Zacha, 45. Poitras, 46. Frederic. Střely na branku: 23:43. Petr Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval tři branky ze 43 střel a úspěšnost zásahů měl 93 procent. Diváci: 19.370. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. Zacha, 3. Shattenkirk (všichni Boston).

Winnipeg - St. Louis 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 23. D. Gustafsson, 24. Appleton, 45. Connor, 59. M. Barron - 39. Bučněvič, 57. Thomas. Střely na branku: 30:20. Diváci: 11.136. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Appleton (oba Winnipeg), 3. Kyrou (St. Louis).

Minnesota - Edmonton 7:4 (2:2, 0:1, 5:1)

Branky: 20., 41. a 56. Hartman, 8. Rossi, 47. Zuccarello, 51. Eriksson Ek, 57. M. Foligno - 19. a 21. Foegele, 1. Bouchard, 53. E. Kane. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.064. Hvězdy zápasu: 1. Hartman, 2. Kaprizov, 3. Zuccarello (všichni Minnesota).

Nashville - Vancouver 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Branky: 16. Sissons, 30. Sherwood - 5. Michejev, 21. DiGiuseppe, 24. Höglander (Hronek). Střely na branku: 17:24. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Sherwood (Nashville), 2. Michejev, 3. Höglander (oba Vancouver).

Calgary - NY Rangers 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

Branky: 2. Coleman - 28. Lafreniere (Chytil), 35. Kreider, 37. E. Gustafsson (Chytil). Střely na branku: 25:20. Diváci: 16.800. Hvězdy zápasu: 1. Chytil, 2. Šesťorkin (oba NY Rangers), 3. Coleman (Calgary).

Los Angeles - Arizona 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Branky: 9. Kopitar, 11. Lewis, 13. Moore, 28. Lizotte, 46. Fiala, 60. Kempe - 3. McBain, 27. Bjugstad, 38. Keller. Střely na branku: 27:27. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 45:25 minuty, inkasoval dvě branky ze 17 střel a úspěšnost zásahů měl 88,2 procenta. Diváci: 17.668. Hvězdy zápasu: 1. Lizotte, 2. Fiala, 3. Doughty (všichni Los Angeles).

Vegas - Philadelphia 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Branky: 7. Barbašev, 53. Cotter, 60. Theodore - 14. Cates, 18. Atkinson. Střely na branku: 29:28. Diváci: 17.717. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Cotter, 3. Barbašev (všichni Vegas).