Zacha skóroval po 36 vteřinách, ale Boston urval jen bod. Kämpf má první gól sezony

12. 11. 2023 8:55
David Kämpf zpečetil v NHL svým prvním gólem sezony výhru hokejistů Toronta 5:2 nad Vancouverem. Za poražené asistoval u jedné branky Filip Hronek. Skóroval i Pavel Zacha a asistenci si připsal David Pastrňák, ale s Bostonem podlehli v Montrealu 2:3 v prodloužení.
Pavel Zacha slaví se spoluhráči úvodní trefu
Pavel Zacha slaví se spoluhráči úvodní trefu | Foto: Reuters

Dominik Kubalík připravil jeden gól Ottawy, která porazila doma Calgary 4:1. Martin Nečas zaznamenal jednu asistenci u výhry Caroliny 4:0 na ledě Tampy Bay. Stejným výsledkem zdolal Pittsburgh doma Buffalo i díky asistenci Radima Zohorny.

Kämpf stanovil v 50. minutě konečný výsledek tečí a završil obrat Toronta, které po první třetině prohrávalo 1:2. O druhý gól Vancouveru, který dal v přesilové hře z dorážky Pius Suter, se zasloužil asistencí i Filip Hronek.

Český bek má na kontě už patnáct přihrávek, v této statistice patří k nejlepším v lize. K výhře domácích přispěl dvěma body Noah Gregor (1+1), který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Zacha otevřel skóre tečí už po 36 sekundách hry a dlouho byl jediným střelcem zápasu. Bostonu ale nevyšel nástup do třetí třetiny. Montreal otočil ve 41. minutě stav utkání během 27 sekund trefami Nicka Suzukiho a Brendana Gallaghera.

O chvíli později si málem zapsal asistenci Jakub Lauko, ale rozhodčí odvolali po trenérské výzvě gól Oskara Steena na 2:2 kvůli nedovolenému bránění brankáři. Boston vyrovnal až v 53. minutě v přesilové hře zásluhou Pastrňáka, jehož pas z levého kruhu ke vzdálenější tyči se odrazil do branky od brusle Brada Marchanda. O výhře Montrealu rozhodl v prodloužení Kaiden Guhle.

Kubalík se zapisoval do statistik v této sezoně pouze jako střelec (4+0), ale proti Calgary ukázal, že umí góly i připravovat. Po přihrávce Drakea Bathersona zpoza branky mohl z mezikruží zakončovat, ale posunul puk napravo, odkud zvyšoval Rourke Chartier do prázné branky na 3:1.

NHL:

Detroit - Columbus 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Branky: 5. a 43. Fabbri, 4. Raymond, 37. DeBrincat, 39. Sprong - 6. Texier, 19. Fantilli, 26. Kuraly, 52. Laine. Střely na branku: 28:22. Diváci: 19.156. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri, 2. Petry (oba Detroit), 3. Laine (Columbus).

Winnipeg - Dallas 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky: 29. Perfetti, 51. Dillon - 23. Harley, 26. Johnston, 32. Duchene. Střely na branku: 33:29. Diváci: 12.420. Hvězdy zápasu: 1. Johnston (Dallas), 2. Ehlers (Winnipeg), 3. Duchene (Dallas).

Toronto - Vancouver 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Branky: 9. Knies, 25. W. Nylander, 35. Gregor, 45. N. Robertson, 50. Kämpf - 6. J.T. Miller, 16. P. Suter (Hronek). Střely na branku: 22:33. Diváci: 19.107. Hvězdy zápasu: 1. Gregor, 2. Samsonov, 3. Giordano (všichni Toronto).

Montreal - Boston 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 41. Suzuki, 41. Gallagher, 63. Guhle - 1. Zacha, 53. Marchand (Pastrňák). Střely na branku: 27:28. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Montembeault (Montreal), 2. Marchand (Boston), 3. Guhle (Montreal).

Ottawa - Calgary 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 12. Joseph, 24. Batherson, 44. Chartier (Kubalík), 46. Hamonic - 36. Coleman. Střely na branku: 38:25. Diváci: 18.874. Hvězdy zápasu: 1. Batherson, 2. Stützle, 3. Korpisalo (všichni Ottawa).

Tampa Bay - Carolina 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky: 4. T. Teräväinen (Nečas), 25. Aho, 52. Burns, 58. Noesen. Střely na branku: 22:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kočetkov, 2. Aho, 3. Slavin (všichni Carolina).

Pittsburgh - Buffalo 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 41. a 59. E. Karlsson, 20. Malkin (Zohorna), 37. D. O´Connor. Střely na branku: 40:35. Diváci: 18.429. Hvězdy zápasu: 1. Jarry, 2. E. Karlsson, 3. Malkin (všichni Pittsburgh).

NY Islanders - Washington 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 20. Romanov - 10. a 60. Ovečkin, 34. Dowd, 40. Protas. Střely na branku: 1. Shepard, 2. Protas, 3. Ovečkin (všichni Washington).

Nashville - Arizona 5:7 (3:2, 1:3, 1:2)

Branky: 8. a 54. F. Forsberg, 6. Sherwood, 17. Fabbro, 24. R. O´Reilly - 10. a 40. Carcone, 15. Stecher, 28. Keller, 33. Kerfoot, 57. Durzi, 59. Bjugstad. Střely na branku: 41:25. Diváci: 17.303. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg (Nashville), 2. Carcone, 3. Durzi (oba Arizona).

Colorado - St. Louis 2:8 (0:3, 1:1, 1:4)

Branky: 37. Rantanen, 60. J. Johnson - 2., 19. a 43. B. Schenn, 32., 42. a 56. Bučněvič, 20. Krug, 60. Toropčenko. Střely na branku: 38:42. Diváci: 18.132. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Binnington, 3. Bučněvič (všichni St. Louis).

Seattle - Edmonton 1:4 (0:4, 0:0, 1:0)

Branky: 43. Schwartz - 10., 15. a 19. Hyman, 20. Holloway. Střely na branku: 18:26. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Hyman (Edmonton), 2. Schwartz (Seattle), 3. S. Skinner (Edmonton).

Los Angeles - Philadelphia 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 39. Grundström, 50. Kempe - 27. a 37. Frost, 15. Tippett, 48. Atkinson. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Frost (Philadelphia), 2. Grundström (Los Angeles), 3. Tippett (Philadelphia).