Gól, gól, gól, gól, gól. Tak si Zacha v NHL vystřílel ocenění pro hvězdu týdne

11. 3. 2024 20:41
Český útočník Pavel Zacha z Bostonu byl v NHL vyhlášen druhou hvězdou uplynulého týdne.
Podívejte se na sestřih Zachových branek, které mu pomohly k zisku ocenění | Video: nhl.com

Šestadvacetiletý centr bodoval ve všech čtyřech zápasech, připsal si během nich sedm bodů za pět branek a dvě nahrávky.

Bruins i díky jeho přispění získali sedm bodů za tři výhry a porážku v prodloužení.

První hvězdou se stal další útočník Nathan MacKinnon z Colorada, třetí pak gólman Thatcher Demko z Vancouveru.

Zacha vstoupil do minulého týdne dvougólovým představením na ledě Toronta a pomohl tak k výhře 4:1.

Pak se prosadil jako jediný z mužstva při domácí porážce 1:2 v prodloužení s Edmontonem.

K dalšímu triumfu proti Maple Leafs se shodným výsledkem 4:1 přispěl před diváky Bostonu nahrávkou, to nejlepší si pak schoval na konec - v sobotu zdolali Bruins doma Pittsburgh 5:1, Zacha dvakrát skóroval a navrch přidal asistenci.

Brněnský rodák vylepšil svou sezonní bilanci na 43 bodů ze 62 startů za 17 branek a 26 přihrávek.

V bodování týmu je čtvrtý. Má také nakročeno k tomu, aby vylepšil svá osobní maxima z minulého ročníku, kdy ve své první sezoně v barvách slavného klubu od příchodu z New Jersey odehrál všech 82 zápasů základní části a nastřádal 57 bodů díky 21 trefám a 36 asistencím.

Osmadvacetiletý MacKinnon prožil úžasný týden, když se pod tři výhry Avalanche podepsal deseti body za tři góly a sedm nahrávek.

Shodně po čtyřech bodech zaznamenal při jasných výhrách proti Chicagu (2+2) a Detroitu (1+3), naposledy asistoval u obou branek Colorada při vydřeném vítězství v prodloužení proti Minnesotě.

Doma v Denveru už MacKinnon dokázal bodovat ve 32 po sobě jdoucích utkáních a právě díky skvělému poslednímu týdnu se dostal do vedení v boji o Art Ross Trophy určenou nejproduktivnějšímu hráči základní části.

Na kontě má 111 bodů (40+71) z 65 utkání, druhý Nikita Kučerov z Tampy Bay je na 107 bodech, Connnor McDavid z Edmontonu, jenž vyhrál bodování ligy v předchozích třech sezonách, je o další čtyři body zpět.

Stejně jako MacKinnon měl také Demko výrazný podíl na tom, že si Canucks v minulém týdnu připsali pouze výhry. Nejprve vychytal vítězství 2:1 v prodloužení v Los Angeles, pak 3:1 na ledě Vegas a nakonec vynuloval doma Winnipeg (5:0).

Z celkem 64 střel na svou branku jich zastavil 62, měl průměr 0,81 inkasovaného gólu na utkání a úspěšnost zákroků 96,9 procenta. Sezonní statistiky tak vylepšil na 2,47 a 91,7.

V nejbližší době však další starty Demko nepřidá. Televizní stanice TSN uvedla, že si osmadvacetiletý gólman v utkání proti Winnipegu poranil koleno a bude mimo hru dva až tři týdny.