Vejmelka i Vladař chytili v NHL přes třicet střel, ale prohře nezabránili

12. 12. 2023 6:31
Karel Vejmelka pustil v NHL ve svém prvním startu za poslední tři týdny čtyři branky z 37 střel při prohře hokejistů Arizony 2:5 v Buffalu. Calgary nestačilo 31 zákroků Daniela Vladaře a podlehlo v Coloradu 5:6.
Karel Vejmelka
Karel Vejmelka | Foto: Reuters

Vejmelka chytal poprvé od 22. listopadu a už ve třetí minutě jej překonal z dorážky Kyle Okposo. Arizona vyrovnala v úvodu prostřední třetiny, když se poprvé v NHL trefil Michael Kesselring. Buffalo ale kontrovalo a v rozmezí 27. až 36. minuty odskočilo na 4:1. Nejdříve vrátil domácím vedení Eric Robinson z dorážky a Peyton Krebs zvýšil střelou z levého kruhu. U čtvrtého gólu si Vejmelka srazil do branky nahození Joshe Peterky od zadního mantinelu.

Zápas zdramatizoval v 53. minutě Michael Carcone gólem v oslabení, ale při hře Arizony bez brankáře zpečetil výhru Rasmus Dahlin. Vejmelka čeká na vítězství od 21. října a Coyotes v poslední době upřednostňují Connora Ingrama, který před utkáním v Buffalu odchytal devět utkání v řadě.

Vladař, který byl ve svém předchozím startu střídán, držel až do 52. minuty vedení Calgary 5:3. Závěr ale patřil Coloradu. Nejdříve doklepl sražený puk do odkryté branky Ross Colton, tečí vyrovnal Mikko Rantanen a obrat završil ze sólového úniku Nathan MacKinnon.

NHL:

Buffalo - Arizona 5:2, NY Islanders - Toronto 4:3 v prodl., Dallas - Detroit 6:3, Colorado - Calgary 6:5.