Vaněček vychytal v NHL výhru. Ani tři Češi nezabránili pokračující bídě San José

30. 10. 2023 7:01
Brankář Vítek Vaněček pomohl v NHL hokejistům New Jersey 31 zákroky k výhře 4:3 nad Minnesotou a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. San Jose, za které nastoupili Tomáš Hertl, Filip Zadina a Jan Rutta, podlehlo ve Washingtonu 1:3 a prohrálo i devátý zápas v sezoně. V utkání pod širým nebem zdolal Edmonton před 55 411 diváky Calgary 5:2.
Vítek Vaněček.
Vítek Vaněček. | Foto: Reuters

Hlavním hrdinou New Jersey byl se třemi body Jesper Bratt (2+1), který vstřelil v sedmé minutě první gól zápasu. Minnesota ale otočila. Za domácí obranu se probil Pat Maroon a překonal Vaněčka střelou nad vyrážečku. V úvodu druhé třetiny využil přesilovou hru Ryan Hartman, který po šťastném odrazu zakončoval akci do prázdné branky.

New Jersey překlopilo skóre na 4:2 v rozmezí 27. až 37. minuty trefami Tylera Toffoliho, Erika Hauly a Bratta. Vaněček inkasoval ještě v čase 55:17, když se prosadil z předbrankového prostoru Jake Middleton. Víc český gólman nedovolil a vychytal čtvrtou výhru v pátém startu sezony od úvodní minuty.

San Jose, které v předchozích dvou zápasech neskórovalo, poslal ve 12. minutě do vedení Luke Kunin. Gólman Mackenzie Blackwood, který kryl v zápase 39 střel, odolával až do začátku poslední třetině. Nejdříve jej překonal Dylan Strome, v 56. minutě Tom Wilson a vítězství Washingtonu zpečetil gólem do prázdné branky Jevgenij Kuzněcov.

Bitva o Albertu se hrála na Commonwealth Stadium v Edmontonu. Domácí povzbudil návrat Connora McDavida po zranění, ale nejlepším hráčem večera byl vyhlášen Zach Hyman (1+1), který v desáté minutě zvyšoval už na 2:0. Calgary, v jehož dresu plnil roli náhradního gólmana Daniel Vladař, vstřelilo oba góly v přesilových hrách, kterými snížilo na 1:2 a 2:3. Čtvrtou branku Oilers dal ve 47. minutě Vincent Desharnais, který skóroval v NHL poprvé.

Buffalo - Colorado 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 11. Peterka, 22. Mittelstadt, 29. Jost, 57. Dahlin. Střely na branku: 29:23. Diváci: 15.717. Hvězdy zápasu: 1. Luukkonen, 2. Peterka, 3. Skinner (všichni Buffalo).

New Jersey - Minnesota 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Branky: 7. a 37. Bratt, 27. Toffoli, 27. Haula - 15. Maroon, 23. Hartman, 56. Middleton. Střely na branku: 30:34. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval tři branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,2 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Bratt, 2. L. Hughes, 3. Vaněček (všichni New Jersey).

Washington - San Jose 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky: 43. D. Strome, 56. Wilson, 60. Kuzněcov - 12. Kunin. Střely na branku: 42:31. Diváci: 15.856. Hvězdy zápasu: 1. Wilson, 2. Kuemper (oba Washington), 3. Blackwood (San Jose).

Edmonton - Calgary 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Branky: 5. Kulak, 10. Hyman, 17. Bouchard, 47. Desharnais, 60. E. Kane - 15. Kadri, 32. Greer. Střely na branku: 34:26. Diváci: 55.411. Hráno na Commonwealth Stadium v Edmontonu. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Weegar (Calgary).