Boston zničil soupeře při přesilovkách. Pastrňák si připsal bod za asistenci

28. 12. 2023 10:08
Český útočník David Pastrňák pomohl v NHL jednou asistencí hokejistům Bostonu k vítězství 4:1 na ledě Buffala.
Hokejisté Bostonu se radují z gólu v síti Buffala
Hokejisté Bostonu se radují z gólu v síti Buffala | Foto: Reuters

Boston o výhře nad Buffalem rozhodl v přesilových hrách, v nichž nastřílel tři ze čtyř branek.

Pastrňák se asistencí podepsal pod gól na 3:1 a vylepšil svou sezonní bilanci na 45 bodů.

"Když se dostaneme do vedení, vždycky se snažíme ho navýšit, abychom mohli hrát v pohodě. Musíme stavět na naší hře a věřit nastavenému směru," prohlásil Charlie Coyle, jenž byl se dvěma trefami strůjcem úspěchu Bruins.

Výborný zápas má za sebou gólman Chicaga Petr Mrázek. Ostravský rodák proti Winnipegu zlikvidoval 37 střel, výrazně pomohl k výhře 2:1 v prodloužení a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Obě branky Blackhawks dal Connor Bedard.

Ondřej Palát skóroval při výhře New Jersey 4:3 v prodloužení s Columbem. Svůj pátý gól v sezoně vstřelil v 10. minutě, kdy vyrovnal na 1:1.

Rodák z Frýdku-Místku se po návratu z trestné lavice zapojil do rychlého protiútoku a po nahrávce Erika Hauly zakončil přesnou střelou bez přípravy.

Na branku českého útočníka odpověděl Justin Danforth po asistenci obránce Davida Jiříčka. Devils ale v divoké poslední pětiminutovce vybojovali prodloužení, ve kterém o bodu navíc pro domácí rozhodl Timo Meier. Český golman Vítek Vaněček si u vítězů připsal 26 zákroků.

Debaklem skončil první povánoční zápas Islanders. Newyorský celek na vlastním ledě po nevydařené druhé třetině podlehl Pittsburghu 0:7 a po třech zápasech vyšel bodově naprázdno.

Šestigólovou druhou dvacetiminutovku zakončil svým čtvrtým gólem v sezoně český forvard Radim Zohorna, jenž zvýšil na 6:0. V závěrečném dějství uzavřel skóre na konečných 7:0 Valtteri Puustinen.

Šesti nahrávkami se v utkání blýskl Kris Letang, jenž se stal prvním zadákem od roku 1984, kterému se povedlo v jednom zápase připravit šest branek. Kanadský bek navíc vyrovnal historické maximum NHL.

"Že jsem vyrovnal rekord, to jsem zjistil až po zápase. Navíc jsem to dlouho nevěděl na 100 procent. Dnes nám tam padlo opravdu všechno," pochvaloval si.

David Rittich se podruhé v sezoně představil v brance Los Angeles a opět pomohl k výhře. Kings porazili San Jose 5:1 a český gólman kryl 24 střel. Dvěma trefami se na zisku dvou bodů podílel Adrian Kempe.

Další český brankář Karel Vejmelka předvedl 20 úspěšných zákroků a Arizona porazila Colorado 5:4 v prodloužení. Coyotes vyhráli pátý z posledních šesti zápasů. Vejmelka uspěl ve čtvrtém duelu v řadě.

Výsledky NHL

Buffalo - Boston 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Branky: 46. E. Johnson - 14. a 25. Coyle (na druhou Pastrňák), 5. Lohrei, 34. Geekie. Střely na branku: 26:25. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. DeBrusk, 3. Swayman (všichni Boston).

Toronto - Ottawa 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Branky: 6. Knies, 7. Bertuzzi - 35. a 44. Batherson, 31. Kelly, 58. B. Tkachuk. Střely na branku: 36:31. Diváci: 19.261. Hvězdy zápasu: 1. Batherson (Ottawa), 2. Bertuzzi (Toronto), 3. Kelly (Ottawa).

Tampa Bay - Florida 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky: 41. Kučerov, 44. Eyssimont - 22. a 44. Reinhart, 5. Ekblad. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Reinhart (oba Florida), 3. Kučerov (Tampa Bay).

New Jersey - Columbus 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 10. Palát, 56. Mercer, 59. L. Hughes, 63. Meier - 7. Bean, 29. Danforth (Jiříček), 58. Činachov. Střely na branku: 35:29. Vaněček za New Jersey odchytal 61 minut a 46 sekund, inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 89,7 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. Mercer, 3. L. Hughes (všichni New Jersey).

NY Rangers - Washington 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Branky: 28. a 47. K. Miller, 33. Panarin, 33. Schneider, 52. Lafreniere - 25. Mantha. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. K. Miller, 2. Panarin, 3. Zibanejad (všichni NY Rangers).

NY Islanders - Pittsburgh 0:7 (0:0, 0:6, 0:1)

Branky: 31. a 31. Guentzel, 33. a 37. Malkin, 27. Rakell, 38. R. Zohorna, 50. Puustinen. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Guentzel, 3. Jarry (všichni Pittsburgh).

Nashville - Carolina 2:5 (0:2, 2:3, 0:0)

Branky: 22. Nyquist, 26. O'Reilly - 10. S. Aho, 16. Burns, 24. Svečnikov, 30. Drury, 38. Jarvis. Střely na branku: 37:25. Diváci: 17.846. Hvězdy zápasu: 1. S. Aho, 2. Burns, 3. Svečnikov (všichni Carolina).

Minnesota - Detroit 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)

Branky: 22. a 47. M. Johansson, 1. Boldy, 45. Hartman, 46. M. Foligno, 55. Kaprizov - 7. P. Kane, 43. DeBrincat, 48. Sprong. Střely na branku: 31:28. Diváci: 19.105. Hvězdy zápasu: 1. M. Johansson, 2. Rossi, 3. Bogosian (všichni Minnesota).

Chicago - Winnipeg 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 16. a 63. Bedard - 24. M. Barron. Střely na branku: 25:38. Mrázek za Chicago odchytal 62 minut a 15 sekund, inkasoval jednu branku a úspěšnost zákroků měl 97,4 procenta. Diváci: 20.540. Hvězdy zápasu: 1. Bedard, 2. Mrázek, 3. Murphy (všichni Chicago).

Arizona - Colorado 5:4 v prodl. (0:1, 1:3, 3:0 - 1:0)

Branky: 37. Crouse, 44. Kesselring, 48. Zucker, 58. Durzi, 65. McBain - 19. Rantanen, 22. Drouin, 28. L. O'Connor, 34. MacKinnon. Střely na branku: 27:24. Vejmelka odchytal za Arizonu 63 minut a 53 sekund, inkasoval čtyři branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 83,3 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Durzi, 2. McBain, 3. Kesselring (všichni Arizona).

Calgary - Seattle 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 9. Kadri - 3. Yamamoto, 46. Wennberg. Střely na branku: 37:21. Diváci: 18.881. Hvězdy zápasu: 1. Driedger (Seattle), 2. Kadri (Calgary), 3. Wennberg (Seattle).

St. Louis - Dallas 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 19. Neighbours, 31. Scandella - 39. J. Robertson. Střely na branku: 30:40. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Hofer, 2. Scandella, 3. Perunovich (všichni St. Louis).

Los Angeles - San Jose 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky: 44. a 56. Kempe, 23. Fiala, 24. Lewis, 33. Dubois - 12. Zetterlund. Střely na branku: 42:25. Rittich za Los Angeles odchytal celý zápas, inkasoval jednu branu z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 96 procent. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Lewis, 3. Dubois (všichni Los Angeles).

Anaheim - Vegas 5:2 (4:0, 1:2, 0:0)

Branky: 4. a 38. Leason, 9. Drysdale, 12. Vatrano, 13. Terry - 28. Martinez, 33. Stone. Střely na branku: 26:32. Diváci: 16.000. Hvězdy zápasu: 1. McTavish, 2. Leason, 3. Drysdale (všichni Anaheim).

6. St. Louis 34 18 1 15 102:112 37
7. Minnesota 33 16 4 13 106:106 36
8. Chicago 34 11 1 22 82:124 23