Pastrňák už má 70 bodů, jeho další gól ale k výhře nevedl. Boston ztratil náskok 3:0

19. 1. 2020 21:21
Šestým gólem v sezoně nastartoval Dominik Simon obrat hokejistů Pittsburghu v utkání s Bostonem, který neudržel tříbrankové vedení a prohrál 3:4. Hostům nepomohla ani trefa Davida Pastrňáka. Nejlepší střelec NHL zvýšil 37. gólem v tomto ročníku v 16. minutě na 3:0. Navíc si v zápase připsal asistenci u branky Patrice Bergerona, jenž otevřel skóre už po jedenácti sekundách hry.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

Pastrňák byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. První hvězdou byl zvolen kapitán Pittsburghu Sidney Crosby, který asistoval u Simonova gólu v 17. minutě a v úvodu druhé třetiny si připsal další přihrávku. Po dvouměsíční absenci, kterou si vynutila operace kýly, nasbíral ve čtyřech zápasech osm bodů (3+5).

Z Crosbyho návratu těží i Simon, který s ním nastupuje v útoku. Z posledních čtyř utkání má dva góly a dvě asistence. Pastrňák odehrál druhý dvoubodový zápas za sebou, ale na rozdíl od pátečního utkání s Pittsburghem (4:1), v němž zaznamenal dvě asistence, tentokrát jeho tým vyšel naprázdno. Český útočník má v letošní sezoně už 70 kanadských bodů.

NHL:

Pittsburgh-Boston 4:3 (1:3, 1:0, 2:0)

Branky: 17. Simon, 21. Blueger, 42. J. Johnson, 53. Rust - 1. Bergeron (Pastrňák), 3. Bjork, 16. Pastrňák. Střely na branku: 22:37. Diváci: 18.655. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. M. Murray (oba Pittsburgh), 3. Pastrňák (Boston).