Pastrňák je k nezastavení. Má 103. bod v sezoně a pomohl Bostonu k další výhře

3. 4. 2023 6:54
Český hokejový útočník David Pastrňák jednou asistencí pomohl Bostonu k výhře 4:3 po samostatných nájezdech nad St. Louis. Rodák z Havířova se do statistik zapsal popáté v řadě a v sezoně zaznamenal již 103 bodů.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Jeden gól poražených připravil Jakub Vrána, jenž v 15 zápasech v dresu Blues nasbíral dvanáct bodů. Asistencí na sebe v nedělním programu upozornili také Filip Chytil a Dominik Kubalík.

Boston jako čtvrtý tým v historii vyhrál šedesátý duel v ročníku a nadále atakuje absolutní rekord NHL. Na Detroit (1995/1996) a Tampu Bay (2018/2019) hokejistům Bruins schází pouhá dvě vítězství. Jubilejní výhru Bruins vybojovali na ledě St. Louis, kde brali dva body za vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.

Boston do zápasu vstoupil podpořen překonáním klubového maxima v počtu získaných bodů a v první polovině odskočil Blues na rozdíl tří branek. Na vytvoření náskoku se podílel i Pastrňák, jenž ve 29. minutě v přesilové hře vyzval ke skórování Tylera Bertuzziho.

Hokejisté St. Louis v závěru druhé třetiny snížili na 1:3 a ve třetí třetině dvěma góly srovnali. Vyrovnávací branku Jordana Kyroua 25 sekund před koncem základní hrací doby připravil svou třetí asistencí v novém působišti Vrána. V prodloužení gól nepadl a v samostatných nájezdech se prosadil pouze bostonský Charlie Coyle, jenž rozhodl o desáté výhře Bruins z posledních 11 zápasů.

Po dvou ztrátách uspěli hokejisté NY Rangers. Ve Washingtonu vyhráli 5:2 a jako šestý tým v sezoně se přehoupli přes stobodovou hranici. Svou 22. asistencí v ročníku k výhře newyorského celku pomohl Filip Chytil. O pár hodin později se přes 100 bodů v sezoně dostali také hokejisté Los Angeles, kteří vyhráli 4:1 ve Vancouveru. Dvěma góly jejich vítězství řídil Alex Iafallo.

Z výhry 5:2 se radovali hokejisté Detroitu. Red Wings i díky asistenci Dominika Kubalíka uspěli na ledě Toronta a stále živí alespoň teoretickou šanci na postup do vyřazovacích bojů. Na Pittsburgh, který drží poslední postupové místo, ale šest zápasů před koncem základní části ztrácí devět bodů.

NHL:

Washington - NY Rangers 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 34. D. Strome, 52. Protas - 14. K. Miller, 16. Lafreniere (Chytil), 21. Kakko, 46. Tarasenko, 55. Zibanejad. Střely na branku: 28:34. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. K. Miller, 2. Panarin (oba NY Rangers), 3. Carlson (Washington).

St. Louis - Boston 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)

Branky: 40. a 60. Kyrou (na druhou Vrána), 50. Krug - 6. DeBrusk, 28. Bertuzzi (Pastrňák), 29. Steen, rozh. náj. Coyle. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. Ullmark (oba Boston), 3. Kyrou (St. Louis).

Pittsburgh - Philadelphia 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky: 12. a 15. Rakell, 34. Rust, 59. Poehling - 46. Deslauriers, 58. Konecny. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.310. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Rust (oba Pittsburgh), 3. Konecny (Philadelphia).

Carolina - NY Islanders 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 30. Kotkaniemi, 43. Martinook - 18. Pageau. Střely na branku: 35:23. Diváci: 18.725. Hvězdy zápasu: 1. Martinook, 2. Kotkaniemi, 3. Andersen (všichni Carolina).

Vancouver - Los Angeles 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky: 6. Boeser - 14. a 24. Iafallo, 54. Kaliyev, 60. Lizotte. Střely na branku: 25:25. Diváci: 18.725. Hvězdy zápasu: 1. Iafallo (Los Angeles), 2. Boeser (Vancouver), 3. Doughty (Los Angeles).

Toronto - Detroit 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Branky: 8. Järnkrok, 46. Tavares - 20., 51. a 58. Larkin (na druhou Kubalík), 2. Määttä, 13. Berggren. Střely na branku: 44:23. Diváci: 18.675. Hvězdy zápasu: 1. Nedeljkovic, 2. Larkin, 3. Määttä (všichni Detroit).

Winnipeg - New Jersey 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Branky: 5. a 55. Ehlers, 17. Niederreiter, 23. z trestného střílení M. Barron, 31. Connor, 51. Dubois - 60. Hischier. Střely na branku: 27:32. Vítek Vaněček za New Jersey odchytal 40 minut, inkasoval čtyři branky z 21 střel a úspěšnost zákroků měl 81 procent. Diváci: 14.107. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Ehlers, 3. Dubois (všichni Winnipeg).

Calgary - Anaheim 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)

Branky: 21. Mangiapane, 28. Zadorov, 29. N. Ritchie, 47. Lučić, 58. Michael Stone - 5. a 30. Vatrano, 18. Comtois, 33. Harrington. Střely na branku: 41:22. Daniel Vladař za Calgary odchytal 40 minut, inkasoval dvě branky z 13 střel a úspěšnost zákroků měl 84,6 procenta. Lukáš Dostál za Anaheim odchytal 58 minut a 46 vteřin, inkasoval pět branek z 41 střel a úspěšnost zákroků měl 87,8 procenta. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Stecher (oba Calgary), 3. Vatrano (Anaheim).

Columbus - Ottawa 4:3 v prodl. (2:3, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 3. K. Johnson, 5. E. Robinson, 55. Jenner, 61. Marčenko - 4. Gambrell, 10. Kastelic, 15. DeBrincat. Střely na branku: 22:27. Diváci: 18.872. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. Marčenko, 3. Gillies (všichni Columbus).