Ottawě ve Stockholmu vystřelil body Stützle. Pomohl mu baseballový zásah

16. 11. 2023 23:27
Hokejisté Ottawy vyhráli v duelu NHL Global Series ve Stockholmu nad Detroitem 5:4 v prodloužení.
Brady Tkachuk z Ottawy v utkání Global Series NHL
Brady Tkachuk z Ottawy v utkání Global Series NHL | Foto: Reuters

Rozhodl o tom v čase 64:58 německý útočník Tim Stützle, který si připsal celkem tři body za gól a dvě asistence. Stejnou bilanci měl v dresu poražených obránce Shane Gostisbehere. Český útočník Dominikem Kubalík za vítězné Senators nebodoval.

Avicii (Globe) Arena bude hostit ještě v příštích třech dnech další tři duely základní části NHL. V pátek od 20:00 se utká Detroit s Torontem, v sobotu od 17:00 nastoupí Ottawa proti Minnesotě a v neděli ve 14:00 se utká Minnesota s Torontem.

Senators se ujali vedení v čase 5:57 v přesilové hře při vyloučení Michaela Rasmussena. Střelu Stüzleho z pozice mezi kruhy vyrazil James Reimer, ale dorážku Drakea Bathersona tečoval za jeho záda Tkachuk. V polovině úvodní třetiny našel parádně bekhendem v pádu Stützle u levé tyče Tkachuka, který přidal svůj druhý gól. Ve 14. minutě si při trestu Alexe DeBrincata vyměnil Jake Sanderson puk s Vladimirem Tarasenkem a zvýšil na 3:0.

Po 88 sekundách druhé třetiny po kombinace s Mathieuem Josephem prostřelil Reimera z pravého kruhu Josh Norris, ale Detroit dokázal i přes čtyřbrankovou ztrátu do druhé pauzy srovnat krok. V polovině prostřední části zahájil stíhací jízdu švédský útočník Lucas Raymond, který vyřešil individuálně přečíslení a Joonas Korpisalo poprvé inkasoval.

Ve 34. minutě se Red Wings radovali, když do branky zapadla střela Olliho Määttäho tečovaná J. T. Compherem a Davidem Perronem. V čase 36:33 se prosadil kanonýr DeBrincat, jemuž nabil z pravého na levý kruh Gostisbehere. Za 39 sekund Detroit šťastně vyrovnal, když si Gostisbehereho přihrávku srazili do vlastní branky Batherson a Jacob Bernard-Docker.

Ve třetí třetině už gól nepadl. V úvodu nastavení mohl rozhodnout Tkachuk, ale Reimer zasáhl betonem a hattrick kapitánovi Ottawy nepovolil. Nakonec se radovali Senators díky Stützlemu, který trefil letící puk baseballově ze vzduchu a dovedl svůj tým k výhře přes ztrátu velkého náskoku.

Utkání NHL Global Series ve Stockholmu:

Ottawa - Detroit 5:4 v prodl. (3:0, 1:4, 0:0 - 1:0)

Branky: 6. a 10. B. Tkachuk, 14. Sanderson, 22. Norris, 65. Stützle - 30. Raymond, 34. Perron, 37. DeBrincat, 38. Gostisbehere. Střely na branku: 34:41. Diváci: 12.487. Hvězdy zápasu: 1. Stützle (Ottawa), 2. Gostisbehere (Detroit), 3. B. Tkachuk (Ottawa).