Pastrňákova 35. trefa poslala Boston do prodloužení, pak přišla vytoužená výhra

Aktualizováno 20. 2. 2024 7:49
David Pastrňák pomohl svým 35. gólem v sezoně NHL ukončit po čtyřech zápasech sérii porážek hokejistů Bostonu. Bruins v dnešním odpoledním utkání zdolali Dallas 4:3 po samostatných nájezdech.
Skrumáž před brankou Jeremyho Swaymana v zápase Boston - Dallas
Skrumáž před brankou Jeremyho Swaymana v zápase Boston - Dallas | Foto: Reuters

Pastrňák se podílel na obratu Bostonu, který končil sedmizápasovou sérii na domácím ledě, během níž dosud vyhrál jediný duel.

Ještě na začátku 59. minuty Bruins prohrávali 2:3, ale při hře bez brankáře Charlie McAvoy nahrál do levého kruhu Pastrňákovi, jenž střelou z úhlu bez přípravy v čase 58:15 vyrovnal na 3:3.

Český útočník se stal čtvrtým hokejistou v této sezoně, jenž dosáhl na metu 80 bodů. Dokázal to v 56. utkání ročníku jako nejrychlejší hráč Bostonu od Adama Oatese v sezoně 1993/94.

Na Pastrňákově trefě se asistencí podílel i kapitán Brad Marchand, jenž hrál jubilejní 1000. utkání v NHL.

Pastrňák pak byl jedním z neúspěšných střelců v dlouhých nájezdech, které rozhodl až v deváté sérii obránce McAvoy. Hokejistům Dallasu nebylo nic platné, že domácí tým přestříleli 46:28.

Druhý gól Bostonu vstřelil Justin Brazeau, jenž krátce před zápasem podepsal s Bruins dvouletou dvoucestnou smlouvu a ve 26 letech absolvoval debut v elitní soutěži.

Stars před zápasem povolali z farmy Matěje Blümela, do sestavy na utkání se ale třiadvacetiletý český útočník nedostal a na první start v této sezoně NHL tak stále čeká.

Sedmnáct gólů viděli diváci v St. Paul, kde Minnesota v divokém utkání přestřílela 10:7 Vancouver. Domácí Wild v závěru druhé třetiny prohrávali 2:5, ale pěti góly v úvodních pěti minutách třetí části skóre otočili a celkově třetí třetinu vyhráli 7:2.

Hned tři hráči si v utkání připsali hattrick: na straně vítězů Joel Eriksson Ek a Kirill Kaprizov, kteří navíc přidali tři asistence, v dresu Canucks J.T. Miller.

Na posledním gólu Vancouveru, kterým kanadský tým snížil v 58. minutě na 7:8, se asistencí podílel český obránce Filip Hronek. Wild poté potvrdili výhru dvěma trefami do prázdné branky.

Martin Nečas gólem a asistencí pomohl Carolině k výhře 6:3 nad Chicagem. Gólman Blackhawks Petr Mrázek kryl 36 střeleckých pokusů.

Nečas se podílel na prvních dvou brankách Caroliny a jako třetí Čech v aktuální sezoně dosáhl na hranici čtyřiceti bodů. Ve 12. minutě rodák z Nového Města na Moravě vyzval ke skórování Michaela Buntinga a v úvodu druhého dějství překonal Mrázka sám.

Český útočník mezi kruhy pro vhazování vystihl špatnou rozehrávku Blackhawks, proháčkoval se mezi dvěma obránci a z bezprostřední blízkosti zvýšil na 2:0 pro Hurricanes.

Domácí během druhé třetiny zvýšili na 4:0, poté pustili do hry také Chicago. Deset minut před koncem se Blackhawks přiblížili na rozdíl dvou branek, víc jim ale domácí nepovolili. Jordan Martinook navíc v závěru trefil odkrytou branku Chicaga a uzavřeli skóre na konečných 6:3.

Chicago padlo podeváté z posledních deseti zápasů a zůstává nejhorším týmem NHL. Mrázek zlikvidoval 36 ze 41 střeleckých pokusů a chytal s úspěšností 87,8 procenta. Pod všechny branky Blackhawks se podepsal Connor Bedard, jenž bodoval i ve třetím zápase po zranění čelisti.

NHL:

Buffalo - Anaheim 3:4 (1:1, 2:3, 0:0)

Branky: 10. Greenway, 29. T. Thompson, 36. Benson - 32. a 35. Vatrano, 11. Henrique, 39. Terry. Střely na branku: 37:15. Diváci: 17.229. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. McTavish (oba Anaheim), 3. Benson (Buffalo).

Boston - Dallas 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 5. Boqvist, 22. Brazeau, 59. Pastrňák, rozhodující sam. nájezd McAvoy - 12. W. Johnston, 22. R. Suter, 51. Lindell. Střely na branku: 28:46. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. McAvoy, 3. Boqvist (všichni Boston).

St. Louis - Toronto 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky: 38. Saad, 59. Krug - 21. Knies, 41. Matthews, 48. W. Nylander, 60. McMann. Střely na branku: 21:29. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner, 3. W. Nylander (všichni Toronto).

Minnesota - Vancouver 10:7 (1:2, 2:3, 7:2)

Branky: 20., 41. a 42. Eriksson Ek, 42., 46. a 60. Kaprizov, 31. Boldy, 40. Zuccarello, 45. Rossi, 59. Brodin - 14., 30. a 35. J. Miller, 3. Cole, 26. E. Pettersson, 49. Zadorov, 58. Boeser (Hronek). Střely na branku: 27:24. Diváci: 19.024. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Kaprizov (oba Minnesota), 3. J. Miller (Vancouver).

Carolina - Chicago 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Branky: 12. Bunting (Nečas), 22. Nečas, 29. Kotkaniemi, 31. S. Aho, 43. Burns, 59. Martinook - 36. N. Foligno, 47. Bedard, 50. T. Johnson. Střely na branku: 42:17. Petr Mrázek za Chicago odchytal 59 minut a 22 vteřin, inkasoval pět branek z 41 střel a úspěšnost zákroků měl 87,8 procenta. Diváci: 18.909. Hvězdy zápasu: 1. S. Aho, 2. Nečas, 3. Kotkaniemi (všichni Carolina).

Calgary - Winnipeg 6:3 (2:3, 2:0, 2:0)

Branky: 25. a 59. Kadri, 5. Kylington, 15. Coleman, 37. Huberdeau, 54. Mangiapane - 7., 7. a 12. Monahan. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.037. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Mangiapane (oba Calgary), 3. Monahan (Seattle).

Arizona - Edmonton 3:6 (1:2, 2:0, 0:4)

Branky: 5. a 31. Bjugstad, 23. Keller - 45. a 47. E. Kane, 3. Draisaitl, 7. Janmark, 45. Hyman, 59. Foegele. Střely na branku: 25:26. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane (Edmonton), 2. Bjugstad (Arizona), 3. Bouchard (Edmonton).

San Jose - Vegas 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Branky: 3. Amadio, 5. W. Karlsson, 20. Morelli, 39. Kolesar. Střely na branku: 29:26. Diváci: 13.673. Hvězdy zápasu: 1. Thompson, 2. A. Martinez, 3. Morelli (všichni Vegas).

Tampa Bay - Ottawa 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky: 37. Chaffee, 45. Point - 14. a 36. M. Joseph, 11. Stützle, 45. Tarasenko. Střely na branku: 26:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. M. Joseph, 2. Stützle (oba Ottawa), 3. Chaffee (Tampa Bay).

Seattle - Detroit 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 19. a 31. McCann, 48. Schwartz - 14. Seider, 28. Raymond, 36. Sprong, 62. Chiarot. Střely na branku: 41:32. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Chiarot (Detroit), 2. McCann, 3. Gourde (oba Seattle).

5. Nashville 55 28 2 25 167:179 58
6. Minnesota 55 26 6 23 174:183 58
7. Arizona 55 23 4 28 160:178 50
8. Chicago 56 15 3 38 118:199 33