Lauko před Zadinou, Kautův problém se srdcem, vtípky o shybech. NHL testovala mladíky

Daniel Poláček Daniel Poláček
4. 6. 2018 15:56
Kluby NHL už mají poslední střípky informací před blížícím se draftem. V minulém týdnu proběhla šestidenní událost Scouting Combine, kde nadějní hokejisté odpovídali na banální i záludné otázky a podstoupili hromadu fyzických testů. Do Buffala dorazilo také devět Čechů, z nichž nejvíc zazářil chomutovský Jakub Lauko.

Zadina v obležení

V květnu bojoval o účast na mistrovství světa dospělých. Neúspěšně. Na testování do Buffala ovšem Filip Zadina přijel jako hvězda.

Podle posledních žebříčků se může stát prvním Čechem po 18 letech, který projde draftem NHL v první pětce. Jedničkou bude Švéd Rasmus Dahlin, druhou pozici nejspíš obsadí Rus Jevgenij Svečnikov. Pak by měla přijít Zadinova chvíle.

Český útočník, který si v uplynulé sezoně podmanil kanadskou juniorku, by mohl v hokejové kolébce zůstat. Je reálné, že po něm sáhne buď Montreal, nebo Ottawa. 

"Když skončím na jednom z těchhle míst, budu rád," přiznal Zadina houfu novinářů.

Pozoruhodné je, že na testech v Buffalu nezaujal po fyzické stránce. V konkurenci zhruba stovky hráčů neprošel do první desítky ani v jedné z 16 nejsledovanějších kategorií. Nutno však podotknout, že shyby či výskok nejsou pro hokejový um rozhodující.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy