Nečas zastínil Pastrňáka, gólem pomohl Carolině k výhře nad Bostonem

25. 1. 2024 7:56
Hokejový útočník Martin Nečas dvanáctým gólem v sezoně pomohl Carolině k výhře 3:2 nad Bostonem a skóroval i ve třetím duelu po návratu po zranění. Češi v dresu Bruins nebodovali.
Martin Nečas slaví gól, kterým pomohl Carolině k vítězství nad Bostonem
Martin Nečas slaví gól, kterým pomohl Carolině k vítězství nad Bostonem | Foto: Reuters

Carolina o výhře na ledě Bostonu rozhodla v přesilových hrách, v nichž dala dvě ze tří branek.

Skóre zápasu otevřel v 19. minutě Nečas, jenž si v početní výhodě vybruslil od mantinelu na osu hřiště a ranou na bližší tyč překonal Linuse Ullmarka.

Na 2:0 zvýšil v čase 31:50 Teuvo Teräväinen, který si i přes těsné bránění Charlieho Coylea našel puk před brankovištěm a zdvojnásobil vedení Hurricanes.

Vstup do třetí třetiny patřil Bostonu. Brad Marchand dvěma góly během sedmi a půl minuty smazal ztrátu a vystřelil svému týmu naději na prodloužení pětizápasové série výher.

Bruins ale obrat nedotáhli. Dvě a půl minuty před koncem naopak ujel domácí obraně Jordan Martinook a rozhodl o vítězství Canes.

"Zkusil jsem rychle vystřelit a myslím, že jsem gólmana nachytal trochu nepřipraveného. Netrefil jsem to úplně tak, jak jsem chtěl, ale i přesto se mi povedlo dostat puk do sítě," popsal rozhodující moment zápasu Martinook.

Úspěšnou premiéru v dresu Hurricanes má za sebou gólman Spencer Martin, jenž zlikvidoval 26 střel včetně pěti pokusů Davida Pastrňáka.

Český kanonýr vyšel bodově naprázdno po pěti zápasech, v tabulce ligové produktivity ale s 30 brankami a 37 nahrávkami udržel třetí místo.

Na rozdíl dvou bodů se mu přiblížil Mikko Rantanen z Colorada, jenž ve středečním programu zaznamenal pět bodů za gól a čtyři nahrávky.

Opačnou bilanci měl Nathan MacKinnon, jenž svým sedmým pětibodovým zápasem a šestým hattrickem v základní části NHL řídil vítězství 6:2 nad Washingtonem

Vydařený duel poslal kanadského centra do čela produktivity NHL. Před druhým Nikitou Kučerovem má MacKinnon dvoubodový náskok.

Zápas mezi Floridou a Arizonou odstartoval dvěma bitkami v úvodních sedmi vteřinách. Vypjatý úvod více sedl domácím, kteří soupeře s Karlem Vejmelkou v brance nakonec porazili 6:2.

Pošesté za sebou nebodoval nejproduktivnější český obránce Filip Hronek z Vancouveru, který i přes mocný finiš získal ze zápasu se St. Louis jen bod za prohru 3:4 v prodloužení. Canucks navzdory ztrátě zůstávají nejlepším týmem NHL.

Jediná branka rozhodla zápas mezi Torontem a Winnipegem. Po bezgólové základní hrací době ji v čase 64:13 vstřelil útočník Maple Leafs Auston Matthews. Americký kanonýr dal 39. gól v sezoně a vládne ligovým střelcům.

Výsledky NHL:

Boston - Carolina 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky: 42. a 48. Marchand - 19. Nečas, 32. Teräväinen, 58. Martinook. Střely na branku: 28:33. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. Martinook (Carolina), 3. Frederic (Boston).

Toronto - Winnipeg 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branka: 65. Matthews. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18.972. Hvězdy zápasu: 1. Samsonov, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Brossoit (Winnipeg).

Florida - Arizona 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)

Branky: 2. a 25. M. Tkachuk, 9. Reinhart, 10. Bennett, 39. Lundell, 43. Gadjovich - 44. Guenther, 57. L. Cooley. Střely na branku: 43:33. Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval šest branek ze 43 střel a úspěšnost zákroků měl 86 procent. Diváci: 17.020. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk, 2. Verhaeghe, 3. Bobrovskij (všichni Florida).

Los Angeles - Buffalo 3:5 (3:1, 0:2, 0:2)

Branky: 3. Kopitar, 6. Kempe, 10. Dubois - 6. a 29. Peterka, 31. Quinn, 46. Tuch, 49. Cozens. Střely na branku: 41:38. Diváci: 18.154. Hvězdy zápasu: 1. T. Thompson, 2. Quinn (oba Buffalo), 3. Kopitar (Los Angeles)

Vancouver - St. Louis 3:4 v prodl. (0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)

Branky: 41., 46. a 60. P. Suter - 14. Neighbours, 15. Bučněvič, 42. Toropčenko, 62. B. Schenn. Střely na branku: 32:18. Diváci: 19.003. Hvězdy zápasu: 1. P. Suter (Vancouver), 2. Neighbours, 3. R. Thomas (oba St. Louis).

Seattle - Chicago 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Branky: 45. a 57. Tatar, 5. McCann, 8. Schwartz, 21. Wennberg, 38. B. Tanev - 18. Joey Anderson, 41. N. Foligno. Střely na branku: 29:36. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Daccord, 2. Tatar, 3. Eberle (všichni Seattle).

Colorado - Washington 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)

Branky: 23., 27., 30. a 57. MacKinnon, 20. Makar, 51. Rantanen - 48. a 58. D. Strome. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18.136. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Rantanen, 3. Makar (všichni Colorado).

6. Arizona 46 23 3 20 139:138 49
7. Minnesota 47 21 5 21 145:160 47
8. Chicago 48 14 2 32 105:173 30