Nečas připravil v NHL dvě branky, proti Arizoně byl hvězdou zápasu

17. 2. 2024 6:29
Martin Nečas přispěl v jediném pátečním utkání NHL dvěma přihrávkami k výhře hokejistů Caroliny 5:1 na ledě Arizony a stal se první hvězdou zápasu. Po jeho druhé gólové akci byl ve 47. minutě vystřídán Karel Vejmelka, který pustil pět branek z 26 střel. Coyotes prohráli poosmé v řadě.
Martin Nečas, Carolina
Martin Nečas, Carolina | Foto: Reuters

Carolina začala zostra. Už po šestnácti sekundách hry udeřil z dorážky Jordan Martinook a v páté minutě připravil druhý gól týmu Nečas. Český útočník vlétl po pravé straně do útočného pásma, obkroužil branku a přihrál Jalenu Chatfieldovi, který bez problémů zvýšil.

Pjotr Kočetkov zastavil v zápase třicet střel a překonal jej pouze Dylan Guenther, jenž z rychlého protiútoku snížil na 1:2. Carolina kontrovala dvěma trefami ve druhé třetině. Seth Jarvis potrestal chybnou rozehrávku domácích a Teuvo Teräväinen se prosadil v přesilové hře z dorážky. Poslední gól vstřelil bekhendem Michael Bunting, jehož uvolnil mezi kruhy Nečas.

"První branka nás nakopla. V dalším průběhu jsme neubírali nohu z plynu a hráli náš standard," řekl Bunting. "Začali jsme dobře, to bylo klíčové. Náš gólman také chytal velmi dobře, několikrát nás podržel výbornými zákroky," doplnil trenér Caroliny Rod Brind´Amour.

Arizona soupeře přestřílela 31:30 a litovala chyby, při níž Nick Schmaltz ve vlastním pásmu nezpracoval přihrávku. Puk se dostal do levého kruhu k Jarvisovi a ten vrátil hostům dvougólový náskok.

"Jsou nepříjemní. Pořád na vás vytvářejí tlak, nedají vám vydechnout. To se stalo u gólu na 3:1, který nás srazil. Už jsme byli unavení a Schmaltzy nedokázal vyhodit puk z pásma," vysvětlil kouč Coyotes Andre Tourigny. "Nešťastně jsme i zápas odstartovali. Nešlo o to, že bychom nehráli dobře, ale je potřeba se více zaměřit na detaily. To je moje zodpovědnost," doplnil trenér.

Vejmelka si připsal prohru ve všech šesti zápasech, ve kterých nastoupil v novém kalendářním roce od začátku zápasu. Ve dvou případech byl střídán. Nečas se zlepšil na 37 bodů (16+21) a v produktivitě českých hráčů je třetí za Filipem Hronkem (4+37) a Davidem Pastrňákem (34+44).

NHL:

Arizona - Carolina 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky: 15. Guenther - 1. Martinook, 5. Chatfield (Nečas), 27. Jarvis, 38. Teräväinen, 45. Bunting (Nečas). Střely na branku: 31:30. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 46:15 minuty, inkasoval pět branek z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 80,8 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Jarvis, 3. Kočetkov (všichni Carolina).