Nečas a Pastrňák hlavními hvězdami. Boston ale poprvé padl, gól mu dal Gudas

27. 10. 2023 7:03
Martin Nečas rozhodl v NHL svým druhým gólem v zápase o výhře Caroliny 3:2 v prodloužení nad Seattlem. Český útočník si navrch připsal i asistenci a byl vyhlášen první hvězdou utkání.
Martin Nečas.
Martin Nečas. | Foto: Reuters

Stejné ocenění získal i David Pastrňák, ale Boston i přes jeho gól po přihrávce Pavla Zachy a asistenci podlehl Anaheimu 3:4 v prodloužení. V dresu vítězů skóroval poprvé Radko Gudas, který dal v soutěži gól skoro po roce.

V jedenácti zápasech čtvrtečního programu NHL bodoval z českých hráčů ještě Radim Zohorna, který přispěl asistencí k vítězství Pittsburghu 4:0 nad Coloradem. San Jose, za které nastupují Tomáš Hertl, Filip Zadina a Jan Rutta, utrpělo na ledě Tampy Bay debakl 0:6 a ani v sedmém utkání sezony nezvítězilo.

Carolina prohrávala v 15. minutě o dva góly po akcích Olivera Bjorkstranda (1+1). Ještě v první třetině ale snížil Nečas, který se prosadil na hranici brankoviště z dorážky. Seattle držel těsný náskok až do 56. minuty, ve které vyrovnal Jesperi Kotkaniemi po efektní přihrávce Nečase z otočky. Český útočník odmítl nájezdy deset sekund koncem prodloužení střelou z mezikruží a zařídil domácím bonusový bod.

Gudas otevřel skóre v patnáctné minutě, když se jeho nahození od modré čáry odrazilo do branky od brusle bránícího Hampuse Lindholma. Boston si ještě vzal trenérskou výzvu, ale rozhodčí neposoudilipočínání Masona McTavishe jako nedovolené bránění a gól platil. Český bek, který se upsal v létě Anaheimu, skóroval v barvách nového týmu poprvé a v NHL téměř po roce. Minulou sezonu se trefil i s play off jen dvakrát v 93 zápasech, obě branky vstřelil loni v listopadu.

Bostonu patřila prostřední třetina, ve které otočil na 3:1. V přesilové hře vyrovnal Charlie Coyle, který doklepl do branky nepovedenou střelu Pastrňáka z levého kruhu. Druhý gól přidal Matt Grzelcyk a třetí Pastrňák z dorážky své střely. Český útočník, který v předchozích dvou zápasech nebodoval, tím korunoval aktivitu - v utkání vypálil na branku devětkrát.

Anaheim vyrovnal až v posledních dvou minutách základní hrací doby dvěma góly při risku bez brankáře. Prosadili se Leo Carlsson a Troy Terry. V prodloužení rozhodl o první porážce Bostonu v sezoně McTavish.

Výsledky NHL:

Boston - Anaheim 3:4 v prodl. (0:1, 3:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 22. Coyle (Pastrňák), 24. Grzelcyk, 37. Pastrňák (Zacha) - 15. Gudas, 59. Carlsson, 60. Terry, 63. McTavish. Střely na branku: 30:32. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. McAvoy, 3. Ullmark (všichni Boston).

Montreal - Columbus 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 21. Suzuki, 40. Matheson, 48. Monahan, 65. Caufield - 18. a 34. Bemström, 3. Roslovic. Střely na branku: 29:36. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Caufield, 2. Suzuki (oba Montreal), 3. Roslovic (Columbus).

Detroit - Winnipeg 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky: 24. Raymond - 17. Ehlers, 18. Connor, 51. Appleton, 59. Niederreiter. Střely na branku: 36:29. Diváci: 17.857. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Connor (oba Winnipeg), 3. Seider (Detroit).

Tampa Bay - San Jose 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Branky: 2. Point, 7. Eyssimont, 20. Stamkos, 25. Hagel, 28. Paul, 46. Glendening. Střely na branku: 31:23. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Eyssimont, 2. Hagel, 3. Sergačev (všichni Tampa Bay).

Pittsburgh - Colorado 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 5. a 17. R. Smith, 26. Eller (R. Zohorna), 51. Crosby. Střely na branku: 29:31. Diváci: 17.154. Hvězdy zápasu: 1. Jarry, 2. R. Smith, 3. Eller (všichni Pittsburgh).

Carolina - Seattle 3:2 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 19. a 65. Nečas, 56. Kotkaniemi (Nečas) - 12. Bjorkstrand, 15. Shore. Střely na branku: 45:26. Diváci: 18.780. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Kotkaniemi, 3. Andersen (všichni Carolina).

Philadelphia - Minnesota 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)

Branky: 30. a 52. Brink, 14. Konecny, 28. Couturier, 47. Tippett, 55. Sanheim - 44. Mermis, 45. M. Foligno. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.144. Hvězdy zápasu: 1. Brink, 2. Sanheim, 3. Couturier (všichni Philadelphia).

NY Islanders - Ottawa 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky: 3. Horvat, 14. Clutterbuck, 47. Dobson - 27. Giroux, 33. Chychrun. Střely na branku: 38:47. Diváci: 14.911. Hvězdy zápasu: 1. Dobson, 2. Horvat, 3. Clutterbuck (všichni NY Islanders).

Dallas - Toronto 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky: 32. Marchment - 10. Rielly, 39. Marner, 46. Bertuzzi, 60. Tavares. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Rielly, 2. Woll (oba Toronto), 3. Marchment (Dallas).

Calgary - St. Louis 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 12. Kapanen, 14. Leddy, 58. Sundqvist. Střely na branku: 27:35. Diváci: 16.897. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Calgary), 2. Hofer, 3. Thomas (oba St. Louis).

Edmonton - NY Rangers 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky: 24. Fox, 33. Schneider, 39. Lafreniere. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17.939. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Fox, 3. Panarin (všichni NY Rangers).