Nacpaný baseballový stadion a hladká výhra. Hokejisté Seattlu poznali nebe nad hlavou

2. 1. 2024 2:42
Hokejisté Seattlu v utkání pod širým nebem porazili Vegas 3:0 a v NHL vyhráli popáté za sebou. V prvním venkovním zápase v klubové historii dovedl Kraken k výhře finský útočník Eeli Tolvanen, jenž duel zakončil s bilancí jednoho gólu a jedné asistence.
Winter Classic mezi Seattlem a Vegas Golden Knights
Winter Classic mezi Seattlem a Vegas Golden Knights | Foto: Reuters

Brankář Joey Daccord kryl všech 35 střel vychytal druhé čisté konto v ročníku. Český gólman Jiří Patera sledoval prohru Vegas pouze ze střídačky.

Více než 47 tisíc diváků na stadionu baseballových Seattle Mariners se prvního gólu dočkalo v páté minutě. Domácí poslal do vedení Tolvanen, jenž před brankářem pohotově tečoval nahození Vince Dunna.

Hokejistům Kraken vyšel i vstup do druhé dvacetiminutovky. V čase 22:19 si odražený puk našel obránce Will Borgen a mohutným nápřahem podruhé překonal Logana Thompsona. Sedmadvacetiletý bek se prosadil poprvé v sezoně.

Ani v závěrečné dvacetiminutovce nevyšli domácí střelecky naprázdno. Yanni Gourde ve 43. minutě využil chyby Paula Cottera v rozehrávce a uzavřel skóre. Seattle se v tabulce Západní konference posunul na deváté místo dva body za osmou Arizonu. Vegas zůstává třetí.

Seattle - Vegas 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 5. Tolvanen, 23. Borgen, 43. Gourde. Střely na branku: 27:35. Diváci: 47.313. Hvězdy zápasu: 1. Daccord, 2: Tolvanen, 3. Gourde (všichni Seattle). Zápas se hrál pod širým nebem v T-Mobile Parku v Seattlu.