Mrázek 23 zákroky neodvrátil prohru Chicaga

8. 2. 2024 8:02

Hokejisté Chicaga s Petrem Mrázkem v brance podlehlo v NHL Minnesotě 1:2 a na výhru čeká už pět zápasů. K prolomení série nepomohlo ani 23 zákroků českého gólmana. Toronto porazilo Dallas s Radkem Faksou v sestavě 5:4 a NY Rangers zvládli utkání s Tampou Bay, kterou zdolali 3:1.

Chicago v posledních zápasech strádá v ofenzivě a svou nelichotivou bilanci potvrdilo i proti Minnesotě. V posledních pěti zápasech dali Blackhawks pouhé čtyři góly, přičemž hned třikrát vyšli střelecky naprázdno. Nick Foligno v druhé třetině duelu proti Wild srovnal na 1:1 a ukončil více než 173 minut dlouhé čekání na přesnou trefu.

O body Blackhawks připravil Folignův mladší bratr Marcus, který v polovině třetí třetiny tečí překonal Mrázka a svou devátou trefou v ročníku vystřelil Minnesotě výhru. Mrázek zlikvidoval 23 střeleckých pokusů a poosmé za sebou chytal s úspěšností přesahující 90 procent.

Výsledky NHL:

Chicago - Minnesota 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 34. N. Foligno - 13. Lucchini, 51. M. Foligno. Střely na branku: 21:25. Mrázek odchytal za Chicago 57 minut a 33 sekund, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 92 procent. Diváci: 17.230. Hvězdy zápasu: 1. Lettieri (Minnesota), 2. N. Foligno (Chicago), 3. M. Foligno (Minnesota).

Toronto - Dallas 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)

Branky: 7. a 52. W. Nylander, 24. Tavares, 33. Matthews, 52. Marner - 18. a 52. z trest. střílení Dadonov, 15. Benn, 59. W. Johnston. Střely na branku: 31:31. Diváci: 18.517. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Tavares (oba Toronto), 3. Dadonov (Dallas).

NY Rangers - Tampa Bay 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 22. Vesey, 38. Brodzinski, 59. Vesey - 46. Hagel. Střely na branku: 24:19. Diváci: 17.208. Hvězdy zápasu: 1. Vesey, 2. Brodzinski, 3. J. Quick (všichni NY Rangers).

6. Arizona 48 23 3 22 143:147 49
7. Minnesota 50 22 5 23 151:167 49
8. Chicago 51 14 2 35 106:179 30