Mladé pušky z Toronta, Laine, Konecny nebo Sedlák. Tihle nováčci NHL si zaslouží pozornost

Podívejte se na galerii nejlepších nováčků letošní sezony NHL.
Toronto zatím jasně táhne duo William Nylander a Auston Matthews. Oba hrají s průměrem bodu na zápas a jsou nejproduktivnějšími nováčky ligy. Zejména jednička letošního draftu Matthews na ledě hýří aktivitou. Důkazem toho budiž 46 střel, které už vyslal na branky soupeřů. Víc jich mají na kontě jen Vladimir Tarasenko, Brent Burns a Jakub Voráček.
Příliš pozadu nezůstává ani Patrik Laine. V deseti zápasech se trefil šestkrát, stejně jako Matthews. Pravé kříslo Winnipegu patří mezi nejvytěžovanější hráče svého týmu. V průměru odehraje něco přes 19 minut na utkání.
Jimmy Vesey. Tomuhle chlapíkovi ve službách New Yorku je už 23 let, přesto do NHL naskočil až letos. Dosud skóroval šeskrát a je druhým nejproduktivnějším mužem týmu  Rangers.
A teď přijdedalší dvojice hráčů z Toronta. Tím prvním bude Mitchell Marner. Pravé křídlo druhé útočné formace Maple Leafs se zatím do nejlepší hokejové soutěže planety zabudoval slušně. Přihrál na pět gólů, tři pak sám dal.
Foto: Reuters
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
4. 11. 2016 11:33
Nejen Matthews a Laine, ale taky Werenski, Konecny nebo Lukáš Sedlák. Podívejte se na fotopřehled těch nejlepších nováčků, kteří letos rozzářili svou hvězdu v zámořské NHL.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá v úterý ve 04:11. Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy