Lauko s Pastrňákem se bodově podepsali pod výhru Bostonu, slaví také Vaněček

23. 1. 2024 6:53
Hokejový útočník Jakub Lauko druhým gólem v sezoně pomohl Bostonu k vítězství 4:1 nad Winnipegem. David Pastrňák jednou asistoval a protáhl svou bodovou sérii na pět zápasů.
Jakub Lauko
Jakub Lauko | Foto: Reuters

Boston v souboji prvního týmu Východní konference s druhým celkem ze Západu vedl od třetí minuty, kdy se trefil Jakub Lauko. Český útočník po nahrávce Trenta Frederica zužitkoval tlak Bruins v útočném pásmu a bodoval ve třetím utkání za sebou. Svou sezonní bilanci vylepšil na dvě branky a čtyři nahrávky a k překonání zápisu z minulého ročníku mu chybí tři body.

Winnipeg po dvou minutách zásluhou Vladislava Naměstnikova srovnal, Bruins si ale ještě v první třetině vzali vedení zpět. V 19. minutě jim ho vrátil Charlie Coyle. Ve třetí třetině vítězství domácích přiblížil gólem v oslabení Jake DeBrusk a v závěru po Pastrňákově nahrávce přidal pojistku do prázdné branky Brad Marchand.

Hokejisté New Jersey porazili Vegas 6:5 v prodloužení a vyhráli třetí z posledních osmi duelů. Oba týmy se v zápase přetahovaly o vedení. Jak Devils, tak Golden Knights v průběhu základní hrací doby vedli o dvě branky, o vítězi ale nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V tom zkompletoval hattrick Tyler Toffoli a rozhodl o vítězství New Jersey.

Vítek Vaněček chytal s úspěšností lehce pod 85 procent, i přes to dovedl Devils pošestnácté v sezoně k výhře. Český brankář v počtu vychytaných vítězství uzavírá elitní desítku gólmanů NHL.

NHL:

Boston - Winnipeg 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky: 3. Lauko, 19. Coyle, 55. DeBrusk, 60. Marchand (Pastrňák) - 5. Naměstnikov. Střely na branku: 21:22. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. Coyle, 3. Geekie (všichni Boston).

New Jersey - Vegas 6:5 v prodl. (2:1, 2:4, 1:0 - 1:0)

Branky: 22., 40. a 63. Toffoli, 20. a 50. Lazar, 16. Hischier - 28. a 30. Marchessault, 7. Dorofejev, 31. Stephenson, 40. N. Roy. Střely na branku: 37:33. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Lazar (oba New Jersey), 3. Marchessault (Vegas).

Arizona - Pittsburgh 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Branky: 3. Zucker, 32. Välimäki, 39. Kerfoot, 45. Crouse, 48. Bjugstad - 25. Eller, 37. Crosby. Střely na branku: 26:27. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Ingram, 3. Bjugstad (všichni Arizona).

Vancouver - Chicago 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 2. P. Suter, 7. Q. Hughes. Střely na branku: 29:31. Petr Mrázek odchytal za Chicago 58 minut a 11 sekund, inkasoval dva góly z 29 střel a úspěšnost zákroků měl 93,1 procenta. Diváci: 18.714. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. P. Suter, 3. Kuzmenko (všichni Vancouver).

Nashville - Florida 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 33. Lauzon - 32. Reinhart, 42. Verhaeghe, 59. Montour, 60. M. Tkachuk. Střely na branku: 28:38. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Saros (Nashville), 2. Stolarz, 3. Reinhart (oba Florida)

Los Angeles - San Jose 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)

Branky: 38. Moore, 42. Byfield, 59. Doughty - 28. Zetterlund (Hertl), 30. Eklund (Rutta), 47. Bailey rozhodující sam. nájezd Couture. Střely na branku: 46:28. David Rittich odchytal za Los Angeles 64 minut a 31 sekund, inkasoval 3 branky z 28 střel a úspěšnost zákroků měl 89,3 procenta. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Carpenter, 2. Kähkönen, Couture (všichni San Jose).

6. St. Louis 44 22 2 20 125:140 46
7. Minnesota 46 20 5 21 140:157 45
8. Chicago 47 14 2 31 103:167 30