Kuriozita v NHL: Hokejista praštil vysokou holí sám sebe, rozhodčí chtěli trestat

30. 11. 2023 9:30
Den po návratu "poraženého" týmu z kabiny na led a jeho následném vítězství zažila NHL další kuriózní moment. Hokejista Detroitu Lucas Raymond zranil sám sebe v obličeji vysokou holí, rozhodčí ovšem málem potrestali jeho soupeře Willa Cuylea. Až po přezkumu nezvyklé situace nováček v dresu New Yorku Rangers penalizaci unikl.
Kuriózní situace v utkání New York Rangers - Detroit | Video: Asociated Press

V 6. minutě třetí třetiny držel Detroit vedení 2:1 a čelil snahám domácího celku o vyrovnání.

Raymond chtěl vysvobodit svůj tým z tlaku soupeře a vyvážel puk od vlastního brankoviště.

Cuyle se mu pokoušel vypíchnout kotouč svou holí, která však záhy udeřila protivníka do obličeje.

Rozhodčí pískli jednadvacetiletému křídlu faul vysokou holí a jeli zkontrolovat Raymonda, jestli nemá v obličeji krvavé zranění, což by Cuylemu ještě zvýšilo počet trestných minut.

Po protestech Rangers si však arbitři prohlédli situaci u videa a zjistili, že hokejku rivala přizvedl vlastní rukou švédský útočník, když se ji snažil odstrčit, a praštil se s ní přitom sám do obličeje…

Jezdci tak nemuseli do čtyř, třebaže se to Raymondovi a střídačce Red Wings nelíbilo, a i díky tomu ve zbývající části třetiny otočili skóre ve svůj prospěch na 3:2.

Ve třetím dějství vyslali na branku Detroitu dokonce devatenáct střel, ze kterých nakonec překonali Villeho Hussa útočníci K'Andre Miller a v 56. minutě Jimmy Vesey.

Vítězství vyneslo newyorský tým před Vegas do čela celé NHL, třetí je Boston s početnou českou kolonií včetně hvězdného střelce Davida Pastrňáka.

V sestavě Rangers stále chyběl zraněný Filip Chytil. Český útočník schází mužstvu od 3. listopadu kvůli zranění v horní části těla, proti Detroitu vynechal už jedenáctý zápas v řadě.

Columbus s Davidem Jiříčkem podlehl doma Montrealu 2:4. Branky začaly padat až od druhé třetiny. Domácí vedli trefami Patrika Laineho a Jegora Činachova 1:0 a 2:1.

Montreal vždy do pěti minut odpověděl, skóre vyrovnali Alex Newhook a Cole Caufield. Zápas rozhodl Joel Armia tečí v čase 57:03 a výhru zpečetil Gustav Lindström do prázdné branky.

Jiříček odehrál 18 minut, během kterých zblokoval tři střely, nejvíce z týmu. Český bek také dvakrát vypálil a připsal si jeden záporný bod do statistiky +/-, když byl na ledě u gólu na 1:1.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Detroit 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky: 25. Panarin, 50. Miller, 56. Vesey - 29. Seider, 30. Fabbri. Střely na branku: 41:27. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Vesey, 2. Miller (oba NY Rangers), 3. Husso (Detroit).

Columbus - Montreal 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Branky: 24. Laine, 30. Činachov - 28. Newhook, 35. Caufield, 58. Armia, 60. Lindström. Střely na branku: 28:31. Diváci: 14.316. Hvězdy zápasu: 1. Armia, 2. Caufield (oba Montreal), 3. Činachov (Columbus).

Los Angeles - Washington 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 10. Kalijev - 13. Mantha, 39. McMichael. Střely na branku: 38:15. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Lindgren (Washington), 2. Kalijev (Los Angeles), 3. Mantha (Washington).

6. Arizona 21 10 2 9 68:64 22
7. Minnesota 20 6 4 10 60:78 16
8. Chicago 20 7 0 13 53:73 14