Krvavé vyřizování účtů. Soupeř sestřelil Hronka, pak ukazoval svaly. Čech odstoupil

Rudolf Černík Rudolf Černík
15. 12. 2022 7:45
Filip Hronek, český obránce hokejistů Detroitu, odstoupil z utkání NHL už ve 4. minutě poté, co ho drsně sestřelil Ryan Reaves z Minnesoty.
Sestřih utkání Minnesota - Detroit | Video: Asociated Press

Hronek a Reaves se dostali do střetu po necelých třech minutách, kdy se pošťuchovali u mantinelu. K vyřizování účtů došlo o několik vteřin později.

Český bek přijal ve vlastním pásmu puk mezi kruhy a rozhlížel se, komu by přihrál. V momentě, kdy otočil hlavu dopředu, jej tvrdým hitem poslal na led Reaves. Okamžitě se na něj vrhl Jake Walman, rozhodčí je však rozdělili a za zákrok na Hronka nevylučovali.

"Viděl jsem, jak se na mě podíval, pak nějak otočil hlavu a měl puk v držení. Doufám, že je v pořádku, ale musíš vědět, že když jsem na ledě já, rozhodně ke mně nemůžeš takhle bruslit," holedbal se pětatřicetiletý Reaves.

Otřesený Hronek se z ledu těžce zvedal za pomoci lékaře a na nose měl krvavý šrám, do šatny však zamířil po svých. Trenér Detroitu Derek Lalonde upřesnil, že český bek se chtěl vrátit do hry, ale z preventivních opatření jej kvůli možnosti otřesu mozku nepustili zpět.

Reaves se předvedl také zkraje druhé třetiny, kdy tvrdě narazil na mantinel Gustava Lindstroma. Toho se rozhodl pomstít Ben Chiarot, ovšem útočník Minnesoty zvládl i bitku a cestou na trestnou lavici, kam s pětiminutovými tresty zamířili oba rohovníci, si výmluvně ukazoval na biceps.

"Bylo důležité ukázat, že do sebe nenecháme mlátit," vzkázal Chiarot. "Je jedno, že patří k nejtvrdším chlapům v lize. My jednoduše nesmíme dopustit, aby si něco takového dovoloval," doplnil.

Detroit nakonec na ledě soupeře podlehl 1:4. Domácí vedl k výhře Frederick Gaudreau, který otevřel v 15. minutě skóre z přesilové hry a v závěru při hře Red Wings bez gólmana pečetil vítězství.

Zbývající branky padly v prostřední třetině. Matt Dumba upravil na 2:0. Na druhé straně snížil Elmer Söderblom, ale už za 16 vteřin vrátil domácím dvougólový náskok Mats Zuccarello.

Dominik Kubalík vyšel v útoku Detroitu naprázdno počtvrté za sebou a připsal si tři záporné body za účast na ledě při inkasovaných brankách.

"Jsem zklamaný z výsledku, ale ne z výkonu," podotkl kouč Lalonde. "Za stavu 0:2 i ve třetí třetině jsme je zatlačili, to je dobré znamení. Ani jsem neměl dojem, že bychom je pustili do hodně šancí. Prohráli jsme ale opět v souboji speciálních formací a podařily se jim dva brejky," zhodnotil zápas.

Brankář Calgary Daniel Vladař kryl záda Jacobu Marsktrömovi, jehož ve 2. minutě domácího zápasu s Vancouverem překonali během 34 vteřin Bo Horvat a Conor Garland.

Flames otočili skóre brankami Mikaela Backlunda, Andrewa Mangiapanneho a Trevora Lewise, ale nakonec podlehli Canucks 3:4 po nájezdech. Zápas vyrovnal Sheldon Dries a rozstřel rozhodl Andrej Kuzmenko. V dresu poražených nebodoval ani ve čtvrtém utkání sezony Radim Zohorna, který nastupuje ve čtvrté řadě.

Ottawa zdolala doma Montreal 3:2, o výhře rozhodla třemi góly od 22. do 29. minuty. Postupně se trefili Shane Pinto a z přesilových her Drake Batherson a Brady Tkachuk.

"Ve hře pět na pět jsme měli navrch, ale musíme zlepšit disciplínu. Nechali jsme se často vylučovat," řekl Christian Dvorak, který zdramatizoval zápas v 54. minutě druhým gólem Montrealu. Chvíli před ním se prosadil i Kirby Dach.

Výsledky NHL:

Minnesota - Detroit 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 15. a 60. F. Gaudreau, 29. Dumba, 39. Zuccarello - 39. Söderblom. Střely na branku: 22:17. Diváci: 18.324. Hvězdy zápasu: 1. Dumba, 2. Greenway, 3. Gustavsson (všichni Minnesota).

Ottawa - Montreal 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)

Branky: 22. Pinto, 26. Batherson, 29. B. Tkachuk - 49. Dach, 54. Dvorak. Střely na branku: 31:25. Diváci. 19.567. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. B. Tkachuk (oba Ottawa), 3. Dach (Montreal).

Calgary - Vancouver 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 10. Backlund, 17. Mangiapane, 24. Lewis - 2. Horvat, 2. Garland, 26. Dries, rozhodující sam. nájezd Kuzmenko. Střely na branku: 38:27. Diváci: 17.552. Hvězdy zápasu: 1. Dube (Calgary), 2. Höglander (Vancouver), 3. Lewis (Calgary).

2. Winnipeg 28 18 1 9 94:75 37
3. Minnesota 29 16 2 11 92:86 34
4. Colorado 27 15 2 10 85:76 32
5. Nashville 27 12 3 12 70:85 27
6. St. Louis 29 13 1 15 85:108 27
7. Arizona 27 9 4 14 74:99 22
8. Chicago 27 7 4 16 65:101 18