Kanonáda Čechů v NHL. Nečas rozhodl nájezdy, Vrána byl hvězdou zápasu

28. 2. 2021 6:51
Martin Nečas rozhodl v penaltovém rozstřelu o výhře Caroliny 4:3 na ledě Floridy, a přestože v utkání nebodoval, byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal v sobotním programu NHL i Jakub Vrána, který pomohl gólem k vítězství Washingtonu 5:2 v New Jersey.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Reuters

Mezi střelce se zapsal i domácí Pavel Zacha, který bodoval podeváté za sebou. Ondřej Palát dal rozdílový gól Tampy Bay při výhře 5:0 nad Dallasem. Dominik Kubalík trefou v posledních sekundách zápasu zmírnil prohru Chicaga s Detroitem na konečných 3:5.

Carolina promarnila ve třetí třetině vedení 2:0 a 3:2, ale bonusový bod jí zařídil Nečas. Český útočník v páté sérii zamíchal s pukem a poslal ho mezi betony gólmana Sergeje Bobrovského. V obraně poražených nastupoval Radko Gudas, který vynechal předchozí zápas.

Washington vedl po necelé čtvrthodině hry 3:0, Zacha ale v 37. minutě snížil už na rozdíl jediného gólu. Český útočník překonal z mezikruží střelou švihem Vítka Vaněčka, který těsně předtím přišel o hůl.

Z posledních devíti zápasů má Zacha bilanci 4 góly a 7 asistencí. Na začátku poslední třetiny Vaněček, který v utkání kryl 22 střel, tým několikrát podržel a Capitals uklidnil gólem na 4:2 ze sólového úniku Vrána.

První reprízu posledního finále Stanleyova poháru ovládla Tampa Bay. Skóre otevřel ve 14. minutě Palát, který se po vhazování dostal k puku a střelou pod horní tyč využil už po třech sekundách přesilovou hru.

Obhájce titulu si rozhodující trhák vypracoval třemi góly v prostřední třetině a u gólu na 2:0 asistoval Jan Rutta. Český bek v oslabení vyhazoval po mantinelu puk, který hráč Dallasu na modré čáře nezkrotil, a z úniku zvýšil Anthony Cirelli.

Detroit odskočil třemi góly v rozmezí 35. až 42. minuty na 4:1. Druhou branku vstřelil jen šestnáct sekund poté, co domácí vyrovnali, a u třetí si připsal asistenci Filip Zadina.

Chicago v dalším průběhu snížilo dvakrát na rozdíl jednoho gólu. Ve druhém případě se prosadil Kubalík, ke kterému se po jeho nepřesné střele z mezikruží odrazil puk od zadního mantinelu, a dvanáct sekund před koncem stanovil konečný výsledek.

NHL:

Buffalo - Philadelphia 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky: 15. Couturier, 35. Gostisbehere, 39. Laughton (Voráček). Střely na branku: 23:39. Bez diváků: Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Gostisbehere, 3. Laughton (všichni Philadelphia).

New Jersey - Washington 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Branky: 19. Hischier, 27. Zacha - 4. Hathaway, 6. Sprong, 14. Eller, 52. Vrána, 60. Dowd. Střely na branku: 24:24. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval dva góly z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Vrána, 2. Carlson, 3. Hathaway (všichni Washington).

Ottawa - Calgary 3:6 (1:3, 1:3, 1:0)

Branky: 14. Batherson, 31. White, 50. B. Tkachuk - 4. Välimäki, 5. Backlund, 12. E. Lindholm, 25. Monahan, 30. Mangiapane, 37. M. Tkachuk. Střely na branku: 34:38. David Rittich odchytal za Calgary 59:45 minuty, inkasoval tři góly z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,2 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Mangiapane, 3. M. Tkachuk (všichni Calgary).

Nashville - Columbus 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky: 22. a 37. Ekholm - 8. Atkinson. Střely na branku: 33:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Ekholm, 2. Saros, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).

NY Islanders - Pittsburgh 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Branky: 19. B. Nelson, 22. Barzal, 35. Josh Bailey - 23. a 65. Letang, 23. Crosby, 41. McCann. Střely na branku 27:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. B. Nelson (NY Islanders).

Tampa Bay - Dallas 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky: 14. Palát, 25. Cirelli (Rutta), 29. B. Point, 36. Maroon, 42. Stamkos. Střely na branku: 22:20. Diváci: 537. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Cirelli, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).

Florida - Carolina 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 3:2 - 0:0)

Branky: 49. Huberdeau, 51. Vatrano, 59. Hörnqvist - 18. Trocheck, 42. Bean, 55. Foegele, rozhodující sam. nájezd Nečas. Střely na branku: 31:33. Diváci: 4281. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Reimer (oba Carolina), 3. Bobrovskij (Florida).

Edmonton - Toronto 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky: 15. W. Nylander, 16. Marner, 32. Spezza, 54. Hyman. Střely na branku: 30:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Campbell, 3. Tavares (všichni Toronto).

Chicago - Detroit 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Branky: 34. DeBrincat, 45. Janmark, 60. Kubalík (Kämpf) - 11. B. Ryan, 35. Helm, 39. Djoos (Zadina), 43. J. Svečnikov, 49. Nielsen. Střely na branku: 36:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Fabbri, 3. J. Svečnikov (všichni Detroit).

Minnesota - Los Angeles 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Branky: 15. Eriksson Ek, 18. Sturm, 22. Kaprizov, 65. Dumba - 23. Doughty, 32. Wagner, 58. Kempe. Střely na branku: 42:28. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Dumba, 2. Kaprizov, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).

Arizona - Colorado 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)

Branky: 35. Keller, 57. J. Larsson - 13. MacKinnon, 38. MacDonald, 42. Landeskog, 52. Donskoi, 54. Jost, 59. Bellemare. Střely na branku: 25:41. Diváci: 3224. Hvězdy zápasu: 1. Donskoi, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Ljubuškin (Arizona).

Winnipeg - Montreal 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 31. Ehlers, 61. Stastny - 36. Suzuki. Střely na branku: 21:41. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Stastny (Winnipeg), 2. Suzuki (Montreal), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Anaheim - Vegas 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 11. Rakell, 52. Henrique - 30. a 64. W. Karlsson, 17. Pietrangelo. Střely na branku: 30:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson, 2. Pietrangelo (oba Vegas), 3. Fowler (Anaheim).

San Jose - St. Louis 6:7 (2:1, 2:3, 2:3)

Branky: 1. a 27. Meier, 11. a 31. E. Kane, 43. Labanc, 47. Couture - 7. a 48. Scandella, 24. Blais, 28. B. Schenn, 39. Sanford, 42. MacEachern, 44. R. O'Reilly. Střely na branku: 40:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. R. O'Reilly (St. Louis), 2. Meier, 3. E. Kane (oba San Jose).