Jiříček dvěma asistencemi přispěl Columbusu k výhře. Kubalíkův gól na body nestačil

15. 12. 2023 8:23
Český hokejový obránce David Jiříček dvěma nahrávkami přispěl k výhře Columbusu 6:5 v prodloužení nad Torontem a poprvé v NHL zaznamenal dva body v jednom zápase.
Český obránce Columbusu David Jiříček pálí na branku Toronta
Český obránce Columbusu David Jiříček pálí na branku Toronta | Foto: Reuters

Jiříček své dvě nahrávky vměstnal do dvou minut a 29 sekund. Poprvé se do statistik zapsal v 29. minutě u gólu Justina Danfortha na 3:0 a o necelé tři minuty později připravil trefu také pro Jegora Činachova. V závěru druhého dějství zvýšil na 5:0 Johnny Gaudreau a zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto.

Domácí Toronto ale ve třetí části předvedlo mohutnou stíhací jízdu. Maple Leafs dali pět gólů a vybojovali prodloužení. "Nikdo nebyl naštvaný, nikdo nikoho neobviňoval. Byli jsme odhodlaní s nepříznivým výsledkem něco udělat. Columbus nás v prvních dvou třetinách před našimi fanoušky doslova ztrapnil. My jsme pouze chtěli vylepšit dojem," řekl o třetí třetině Auston Matthews, který dvěma góly v posledních dvou minutách zařídil vyrovnání na 5:5.

V nastaveném čase Maple Leafs velkolepý obrat nedotáhli. O výhře Blue Jackets rozhodl druhou brankou v zápase Kent Johnson. "Cítil jsem se výborně. Vstup do sezony mi příliš nevyšel, takže jsem rád, že se mi dnešní zápas vydařil," uvedl jednadvacetiletý útočník.

Branka Dominika Kubalíka neodvrátila prohru Ottawy na ledě St. Louis 2:4. Domácí o výhře rozhodli v první polovině zápasu, kdy odskočili do tříbrankového trháku.

Ottawa v 31. minutě zásluhou Kubalíkovy sedmé trefy v ročníku snížila na 1:3, Blues ale  náskok nepustili a přerušili čtyřzápasovou sérii proher.

Bodoval také Martin Nečas, jenž asistencí přispěl k těsné výhře Caroliny 2:1 nad Detroitem.

Český útočník v 5. minutě zápasu připravil úvodní branku Caroliny a bodoval v šestém z posledních osmi zápasů.

Rodák z Nového Města na Moravě vylepšil svou bilanci na osm branek a 13 asistencí a je čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Výsledky NHL:

Toronto - Columbus 5:6 v prodl. (0:2, 0:3, 5:0 - 0:1)

Branky: 59. a 60. Matthews, 41. W. Nylander, 44. Marner, 55. McCabe - 12. a 64. K. Johnson, 7. Laine, 29. Danforth (Jiříček), 31. Činachov (Jiříček), 35. J. Gaudreau. Střely na branku: 48:35. Diváci: 18.338. Hvězdy zápasu: 1. K. Johnson (Columbus), 2. Matthews (Toronto), 3. Činachov (Columbus).

Detroit - Carolina 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 26. Rasmussen - 5. Drury (Nečas), 32. J. Staal. Střely na branku: 26:39. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal (Carolina), 2. Rasmussen (Detroit), 3. Drury (Carolina).

Philadelphia - Washington 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)

Branky: 23. Brink, 46. Farabee, 58. Tippett, rozhodující sam. nájezd Brink - 23. McMichael, 36. Wilson, 50. D. Strome. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18.557. Hvězdy zápasu: 1. Brink (Philadelphia), 2. Strome (Washington), 3. Farabee (Philadelphia).

Seattle - Chicago 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Branky: 4. a 18. Yamamoto, 25. Bjorkstrand, 35. Kartye, 38. Tolvanen, 44. McCann, 44. Bellemare - 24. T. Raddysh. Střely na branku: 30:22. Mrázek za Chicago odchytal 15 minut a 43 sekund, z šesti střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Yamamoto, 2. Bjorkstrand, 3. R. Evans (všichni Seattle).

Minnesota - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 5. a rozhodující sam. nájezd Boldy, 45. Rossi - 34. Šarangovič, 45. Coleman. Střely na branku: 32:37. Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 32 střel a úspěšnost zákroků měl 93,8 procenta. Diváci: 18.167. Hvězdy zápasu: 1. Boldy, 2. Rossi, 3. Gustavsson (všichni Minnesota).

Edmonton - Tampa Bay 4:7 (0:2, 3:0, 1:5)

Branky: 22. Nurse, 28. McDavid, 31. Hyman, 58. Nugent-Hopkins - 2., 47., 55. a 60. Stamkos, 8. Motte, 53. Kučerov, 59. Cirelli. Střely na branku: 54:24. Diváci: 18.600. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Stamkos (oba Tampa Bay), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).

Vancouver - Florida 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky: 14. a 31. Joshua, 5. Kuzmenko, 36. Boeser. Střely na branku: 18:36. Diváci: 18.873. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. Joshua, 3. Garland (všichni Vancouver).

St. Louis - Ottawa 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 9. a 26. Thomas, 29. Saad, 48. Bučněvič - 31. Kubalík, 59. M. Joseph. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Thomas, 2. Faulk, 3. Binnington (všichni St. Louis).

6. Arizona 28 13 2 13 90:86 28
7. Minnesota 27 11 4 12 84:90 26
8. Chicago 29 9 1 19 67:105 19