Hronek prvním gólem sezony zachránil Vancouver, ten pak dokonal obrat v prodloužení

16. 11. 2023 8:09
Filip Hronek pomohl hokejistům Vancouveru svou první trefou v sezoně k obratu proti New York Islanders z 1:3 na 4:3 v prodloužení a bodoval v jedenáctém zápase NHL v řadě. Český bek ale neprotáhl šňůru deseti duelů s gólovou přihrávkou.
Český obránce Vancouveru Filip Hronek v utkání s New York Islanders
Český obránce Vancouveru Filip Hronek v utkání s New York Islanders | Foto: Reuters

Vancouver prohrával s Islanders po první třetině 0:2 a v polovině zápasu 1:3. Kanadský klub smazal ztrátu v přesilových hrách.

Brock Boeser snížil a Hronek vyrovnal ve dvouminutové hře Canucks pěti proti třem. Český bek, jenž tak zachránil svůj tým v zápase, se prosadil střelou bez přípravy zpoza levého kruhu.

Zápas rozhodl Hronkův parťák z obrany Quinn Hughes, který v utkání zaznamenal i dvě přihrávky a stal se první hvězdou zápasu.

Lukáš Dostál inkasoval v NHL poprvé v kariéře osmkrát a s Anaheimem podlehl v Coloradu vysoko 2:8. Český brankář pustil pět gólů ve třetí třetině.

Dostál vstupoval do utkání s bilancí pěti výher ze sedmi startů a úspěšností zásahů 91 procenta. Ani v Coloradu dlouho nic nenasvědčovalo, že by "překonal" výkon z letošního února, kdy mu Buffalo nasázelo sedm branek.

S Anaheimem, který vyhrál venku předchozích pět zápasů, prohrával ještě ve 35. minutě jen o gól (1:2). Ve třetí třetině ale inkasoval z každé druhé střely.

Dostál si připsal třicet zákroků a za branky nemohl. V zápase jej dvakrát překonal Valerij Ničuškin, v obou případech tečí.

Třemi body se podíleli na kanonádě Joel Kiviranta (1+2) a Cale Makar (0+3). Český zadák Radko Gudas asistoval u první branky Anaheimu, když jeho střelu od modré čáry tečoval Sam Carrick.

Výsledky NHL:

Vancouver - NY Islanders 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 25. J.T. Miller, 32. Boeser, 49. Hronek, 63. Q. Hughes - 8. Engvall, 9. Nelson, 29. Horvat. Střely na branku: 43:33. Diváci: 18.972. Hvězdy zápasu: 1. Q. Hughes, 2. J.T. Miller (oba Vancouver), 3. Barzal (NY Islanders).

Carolina - Philadelphia 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky: 31. Noesen - 2. Tippett, 20. Konecny, 21. Poehling. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18.700. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Konecny (oba Philadelphia), 3. Noesen (Carolina).

Edmonton - Seattle 4:3 v prodl. (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0)

Branky: 54., 60. a 63. E. Kane, 26. McDavid - 28. McCann, 30. Bellemare, 38. Wennberg. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Bouchard (oba Edmonton), 3. McCann (Seattle).

Colorado - Anaheim 8:2 (2:1, 1:0, 5:1)

Branky: 13. a 46. Ničuškin, 7. Girard, 35. Olofsson, 44. Colton, 54. Kiviranta, 54. Cogliano, 56. D. Toews - 20. Carrick (Gudas), 50. Jones. Střely na branku: 38:17. Dostál odchytal celý zápas, inkasoval osm branek z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 78,9 procenta. Diváci: 18.029. Hvězdy zápasu: 1. Kiviranta, 2. Makar, 3. Ničuškin (všichni Colorado).

5. Arizona 15 7 2 6 52:46 16
6. Minnesota 15 5 2 8 50:64 12
7. Chicago 13 5 0 8 34:45 10
8. Nashville 15 5 0 10 44:52 10