Hronek přihrál v NHL na dva góly, ve statistice plus mínus bodů je druhý v celé NHL

9. 1. 2024 6:25
Filip Hronek pomohl v NHL dvěma asistencemi k výhře Vancouveru 6:3 na ledě New Yorku Rangers a ve třetí sezoně v řadě si připsal třicet přihrávek. David Pastrňák a Pavel Zacha asistovali u první branky Bostonu, který podlehl v Coloradu 3:4 po nájezdech.
Filip Hronek
Filip Hronek | Foto: Reuters

Vancouver odskočil po akcích Hronka v závěru prostřední třetiny z 3:2 na 5:2. Český bek v obou situacích založil přihrávkami rychlý protiútok. V prvním případě vyslal prudký pas z vlastního pásma na útočnou modrou čáru. U dalšího gólu zachytil špatnou rozehrávku Rangers a rychle otočil hru. Po jeho akcích skórovali první dvě hvězdy zápasu - Elias Pettersson (2+2) a Nils Höglanders (2+0). Rangers nestačily dvě trefy Vincenta Trochecka.

Hronek zaokrouhlil počet přihrávek v sezoně na třicet. Na dosah má už svůj nejlepší výkon z ročníku 2021/22, ve kterém nasbíral v barvách Detroitu 33 asistencí. Český bek si polepšil i ve statistice +/- o čtyři kladné body a v této statistice mu patří v lize druhá příčka (+28). Zaostává jen o dva body za svým spoluhráčem z obrany Quinnem Hughesem.

Po asistencích Pastrňáka a Zachy dal Brad Marchand ve 12. minutě z přesilové hry první gól zápasu. Colorado kontrovalo na přelomu první a druhé třetiny trefami Mikka Rantanena a Logana O´Connora. Zhruba v polovině zápasu vyrovnal Johnny Beecher, ale domácím vrátil ve 38. minutě vedení Sam Malinski. Bod zařídil Bostonu Marchand gólem v čase 45:46. Ve třetím kole rozstřelu neuspěl Pastrňák se zakončením mezi betony. Vzápětí rozhodl Valerij Ničuškin.

Radek Faksa přispěl gólem v oslabení k vítězství Dallasu 4:0 v Minnesotě.

Hosté ubránili šest oslabení a navíc ve dvou udeřili. Při hře ve čtyřech otevřel skóre v desáté minutě Roope Hintz. Zbývající tři branky padly v poslední třetině. Faksa zvyšoval v čase 48:22 na 3:0, když se prosadil v přečíslení dva na jednoho z mezikruží a připsal si třetí trefu v sezoně. První konto v NHL vychytal Matt Murray, který zneškondil 23 střel včetně dvou pokusů Adama Rašky.

NHL:

NY Rangers - Vancouver 3:6, Minnesota - Dallas 0:4, Philadelphia - Pittsburgh 1:4, Colorado - Boston 4:3 po sam. nájezdech.