Hronek oslňuje NHL. Dotírá i na Pastrňáka, v přihrávkách je lepší jen jeden obránce

1. 11. 2023 8:47
Filip Hronek přispěl v hokejové NHL jednou asistencí k výhře Vancouveru 5:2 nad Nashvillem a na gól přihrál ve čtvrtém utkání v řadě.
Sestřih utkání Vancouver - Nashville | Video: Asociated Press

Český obránce si bod připsal u vítězné trefy hrdiny zápasu Eliase Petterssona, který nasázel hattrick.

Nashville otočil v 17. minutě během třiceti vteřin zápas na 2:1, ale poté vzal osud zápasu do svých rukou Pettersson.

Švédský útočník ve druhé třetině vyrovnal švihem z mezikruží a využil za asistence Hronka přesilovou hru střelou z pravého kruhu.

Z dorážky zvýšil v úvodu třetího dějství J.T. Miller a výhru zpečetil Pettersson pri risku hostů bez gólmana.

Hronek stále čeká na první gól sezony, ale s osmi asistencemi v devíti zápasech je mezi obránci na páté příčce v celé NHL. Více přihrávek nasbíral z beků jen Moritz Seider (9) z Detroitu.

Český zadák patří s osmi kladnými body k nejlepším v soutěži i ve statistice +/-, ve které má více bodů jen trojice hráčů včetně Davida Pastrňáka (9).

Dokonce tři asistence zaznamenal kapitán Vancouveru Quinn Hughes a zaokrouhlil tím počet bodů v NHL na 250 (29+221) v 292 utkáních.

Této hranice dosáhlo v historii soutěže rychleji pouze jedenáct obránců, přičemž rekord drží Cale Makar (241).

Za poražený Nashville odehrál Ryan O´Reilly tisící zápas v NHL.

Ve druhém utkání úterního programu podlehlo Toronto doma Los Angeles 1:4. Hosté vyhráli venku i čtvrtý zápas v sezoně.

Už ve 12. minutě vedli brankami Andrease Englunda a Phillipa Danaulta o dva góly. V polovině utkání ještě zvýšil náskok Arthur Kalijev.

Torontu dala naději trefa Johna Tavarese ve 49. minutě v přesilové hře, ale brzy vrátil hostům třígólový polštář Adrian Kempe.

"Podali jsme solidní týmový výkon," prohlásil trenér Los Angeles Todd McLellan. "Ubráněná přesilová hra v úvodu nás nakopla, dali jsme první gól a důležité bylo, že jsme nepolevili a celý zápas drželi pedál na plynu," podotkl.

U jediné branky Toronta asistoval William Nylander, který bodoval v každém z úvodních devíti utkání nové sezony a vytvořil tím klubový rekord.

Velmi aktivní byl jeho spoluhráč David Kämpf, který vyslal pět střel, ale první gól v sezoně nedal. Český útočník má po devíti utkáních na kontě dvě přihrávky.

Výsledky NHL:

Vancouver - Nashville 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Branky: 21., 37. a 58. E. Pettersson (na druhou Hronek), 14. Lafferty, 45. J.T. Miller - 17. Sissons, 17. Fabbro. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.413. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. Q. Hughes, 3. Demko (všichni Vancouver).

Toronto - Los Angeles 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky: 49. Tavares - 7. Englund, 12. Danault, 30. Kalijev, 53. Kempe. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.531. Hvězdy zápasu: 1. Byfield, 2. Talbot, 3. Kempe (všichni Los Angeles).

5. Nashville 9 4 0 5 25:26 8
6. Minnesota 9 3 2 4 32:38 8
7. St. Louis 7 3 1 3 14:20 7
8. Chicago 9 3 0 6 19:32 6