Hokejisté Vegas odstartovali finále Západní konference NHL výhrou v prodloužení

20. 5. 2023 9:39

Hokejisté Vegas vstoupili do finále Západní konference NHL s Dallasem výhrou 4:3 v prodloužení. Zápas rozhodl Brett Howden v čase 61:35. Dva góly vítězů vstřelil William Karlsson. Na druhé straně byl u všech branek Roope Hintz (1+2), který vystřídal kapitána Edmontonu Connora McDavida v čele produktivity play off NHL. Útočník Stars má na kontě 22 bodů (10+12).

Do utkání zasáhl jediný český hráč. Útočník Radek Faksa odehrál v dresu Dallasu 13 a půl minuty, během kterých zblokoval jednu střelu a rozdal dva hity.

Finále Západní konference play off NHL - 1. zápas:

Vegas - Dallas 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 30. a 42. W. Karlsson, 50. Blugers, 62. Howden - 19. Robertson, 45. Hintz, 59. Jamie Benn. Střely na branku: 37:36. Diváci: 18.271. Hvězdy zápasu: 1. Howden, 2. W. Karlsson (oba Vegas), 3. Jamie Benn (Dallas).