Nečekaná výměna české hvězdy. Hronek končí v Detroitu a jde do Kanady

ČTK ČTK
2. 3. 2023 0:17
Český hokejista Filip Hronek poprvé během kariéry mění v zámořské NHL působiště. Z Detroitu získal pětadvacetiletého ofenzivně laděného obránce díky výměně Vancouver.
Filip Hronek
Filip Hronek | Foto: Reuters

Canucks obdrželi od Red Wings ještě volbu ve čtvrtém kole letošního draftu. Sami obětovali volbu v prvním kole výběru talentů, kterou nedávno získali od New York Islanders, když byl vyměněn Bo Horvat, a volbu ve druhém kole rovněž pro letošní draft.

Královéhradecký rodák Hronek má před sebou ještě jednu sezonu z celkem tříletého kontraktu na 13,2 milionu dolarů, který podepsal začátkem září 2021. Po jeho skončení se může stát chráněným volným hráčem.

Jeho výměna je překvapivá s ohledem na jeho klíčovou roli v týmu Red Wings i povedený ročník, který prožívá po osobní i týmové stránce. Detroit stále bojuje o účast v play off, jež si slavný klub zahrál naposledy v roce 2016.

Hronek byl v probíhající sezoně druhým herně nejvytíženějším hráčem celého mužstva. Za 60 odehraných utkání si připsal 38 bodů za devět branek a 29 asistencí. V gólech i bodech tak již vyrovnal svá dosavadní osobní maxima, přihrávek nastřádal víc jen v minulé sezoně - 33.

Lépe je na tom z mužstva v bodování pouze útočník Dylan Larkin s 57 body. Stejně jako Hronek jich nasbírali 38 také další forvardi Dominik Kubalík a David Perron.

Hronek je navíc vůbec poprvé za kariéru v NHL v kladných číslech v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách. Zatímco za předchozí čtyři sezony měl celkem -95, v probíhajícím ročníku má +8.

Celkem odehrál bronzový medailista z posledního mistrovství světa ve Finsku za Detroit, který si ho vybral při draftu 2016 z celkově 53. pozice, 305 utkání a zaznamenal v nich 156 bodů díky 30 gólům a 126 nahrávkám.

Vyřazovací boje o Stanley Cup dosud neokusil a letos patrně ještě nezažije, neboť Vancouver ztrácí v Západní konferenci na poslední postupovou pozici propastných 19 bodů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy