Florida Carolinu porazila i potřetí a je jednu výhru od finále Stanley Cupu

23. 5. 2023 6:44

Hokejisté Floridy v prvním domácím utkání porazili Carolinu 1:0 a ve finále Východní konference se ujali vedení 3:0 na zápasy. Vítěznou branku Panthers dal v polovině zápasu Sam Reinhart. Brankář Sergej Bobrovskij kryl 32 střel a poprvé v kariéře vychytal v play off čisté konto.

Zápas poprvé v sérii nemuselo rozhodovat prodloužení, přesto diváci na Floridě viděli napínavou bitvu do posledních vteřin. Hostující Hurricanes se duel snažili zvrátit v závěru při hře bez brankáře, žádnou větší příležitost si však nevytvořili a potřetí v sérii prohráli.

Jako rozhodující se tak ukázal moment z poloviny druhé třetiny. Sam Reinhart si v pravém kruhu pro vhazování převzal puk, rychle se s ním otočil a prostřelil Frederika Andersena. Asistenci si připsal i nejproduktivnější hráč Floridy a hrdina prvních dvou zápasů Matthew Tkachuk.

Finále Východní konference play off NHL - 3. zápas:

Florida - Carolina 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 31. Reinhart. Střely na branku: 17:32. Diváci: 19.873. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Reinhart, 3. Bennett (všichni Florida). Stav série 3:0.