Vrána sbíral minusové body, teď se nevejde do týmu. Tohle by mě nenapadlo, hořekuje

7. 12. 2023 7:33
Radek Faksa neodvrátil v NHL svou druhou brankou v sezoně prohru hokejistů Dallasu 4:5 na ledě Floridy.
Jakub Vrána
Jakub Vrána | Foto: Reuters

Vítězství domácích řídil Evan Rodrigues, který v utkání nasbíral čtyři body za dva góly a dvě přihrávky.

Od první Faksovy trefy v ročníku už uplynul skoro měsíc. Český útočník se tentokrát opřel mezi kruhy do přihrávky od zadního mantinelu a vyrovnal ve 14. minutě na 1:1. Florida kontrovala a vypracovala si na přelomu první a druhé třetiny vedení 3:1. Dallas smazal ztrátu v úvodu poslední části, ale za 37 sekund od vyrovnání vrátil domácím vedení Aleksander Barkov a na 5:3 zvýšil Rodrigues.

"I za stavu 1:3 jsme cítili, že jsme v zápase a že máme šanci. Zatlačili jsme je, vyrovnali, ale možná jsme se tím uspokojili," uvedl Jevgenij Dadonov, autor gólu na 3:3. Dallas už zápas jen zdramatizoval trefou Thomase Harleyho. "Mají vynikající tým a chtěli jsme k zápasu přistoupit, jako by šlo už o play off. To se povedlo, odvedli jsme dobrou práci," pochvaloval si Rodrigues.

Ve středu zazářil i Zach Hyman, jenž se podílel hattrickem na vítězství Edmontonu 6:1 nad Carolinou. V dresu poražených vyšel naprázdno Martin Nečas.

Edmonton směřoval k vítězství od začátku. Už po 41 sekundách hry vedl o dva góly a ve zbytku úvodní třetiny zvýšil Hyman dvěma trefami na 4:0. Pátý gól přidal ve 23. minutě Warren Foegele.

Čestný úspěch Caroliny zaznamenal v čase 47:05 Jordan Staal a připravil o čisté konto Stuarta Skinnera, který kryl 39 střel. Poslední slovo měl ale Hyman, který zkompletoval druhý hattrick v sezoně a pronikl v tabulce střelců do první desítky.

"Nefungovalo nám nic, rychle jsme prohrávali. Takový výkon jsem u týmu ještě nezažil, nemám slov. Je nepřijatelné, co jsme předvedli. Naši nejlepší hráči musí ukázat více. Viděli jsme na druhé straně, jak to vypadá, když lídři táhnou tým," zlobil se trenér Caroliny Rod Brind'Amour. Na mysli měl Connora McDavida, který přihrál na tři góly a v posledních sedmi zápasech nasbíral devatenáct bodů (4+15).

St. Louis vedlo doma nad Vegas po úvodní třetině 3:1. Lídr soutěže ale otočil skóre třemi góly v pasáži od 30. do 33. minuty a vyhrál 6:3. Do sestavy poražených se nevešel počtvrté v řadě Jakub Vrána. Český útočník má na kontě v sezoně jen šest bodů (2+4) ze sedmnácti utkání. Ve svých posledních dvou startech si navíc připsal dohromady čtyři záporné body ve statistice +/-.

"Na začátku sezony by mě nenapadlo, že se to vyvine takhle," uvedl Vrána ke své pozici náhradníka. "Snažím se zůstat pozitivní a užívat si každý den na ledě. Pracuju na sobě, snažím se v tréninku získat sebevědomí a čekám na šanci. To je vše, co můžu v této situaci dělat," doplnil.

Výsledky NHL:

Florida - Dallas 5:4 (2:1, 1:0, 2:3)

Branky: 5. a 48. Rodrigues, 19. Reinhart, 21. Verhaeghe, 45. Barkov - 14. Faksa, 41. Marchment, 45. Dadonov, 53. Harley. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.376. Hvězdy zápasu: 1. Rodrigues, 2. Barkov, 3. Reinhart (všichni Florida).

Tampa Bay - Pittsburgh 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky: 6. Cirelli, 29. Kučerov, 38. Jeannot - 60. Guentzel. Střely na branku: 27:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Kučerov, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).

St. Louis - Vegas 3:6 (3:1, 0:4, 0:1)

Branky: 10. Neighbours, 11. Hayes, 18. Kyrou - 9. Whitecloud, 30. Eichel, 32. Marchessault, 33. Kolesar, 40. Amadio, 60. W. Karlsson. Střely na branku: 29:49. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Kolesar (oba Vegas), 3. Binnington (St. Louis).

Edmonton - Carolina 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)

Branky: 6., 15. a 50. Hyman, 1. McLeod, 1. Ekholm, 23. Foegele - 47. J. Staal. Střely na branku: 34:40. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. Janmark, 3. Foegele (všichni Edmonton).

6. Nashville 25 13 0 12 80:80 26
7. Minnesota 23 9 4 10 75:82 22
8. Chicago 24 7 1 16 59:89 15