Dvě bitky za prvních sedm vteřin. Zápas NHL měl nevídaně divoký start

Rudolf Černík Rudolf Černík
Aktualizováno 25. 1. 2024 8:37
Sotva padl puk po úvodním buly na zem, už se hokejisté rvali. A za pár okamžiků znovu. Zápas NHL mezi Floridou a Arizonou měl hodně divoký začátek. Nabídl dvě bitky během prvních sedmi vteřin.
Divoký úvod zápasu Florida - Arizona | Video: Asociated Press

Puk vlastně hráče ani nezajímal. Sice ho Ryan Lomberg a Jack McBain, aktéři úvodního vhazování, z povinnosti nějak někam odehráli, ale okamžitě zahodili hokejky a vrhli se na sebe.

Vyměnili si několik drsných úderů, pak je rozhodčí rozdělili a vyexpedovali na trestnou lavici.

Že by se konečně začalo hrát? Kdepak. Druhé buly, a sotva touš plácl o led, pustili se do sebe pro změnu Jonah Gadjovich a Liam O'Brien.

"A máme to tu znovu," konstatovali komentátoři zápasu.

Divoký začátek byl odvetou za události z předchozího duelu Panthers a Coyotes. Při utkání, které se hrálo 2. ledna, totiž zasáhl útočník Arizony Jason Zucker zezadu Nicka Cousinse a způsobil mu otřes mozku.

Hokejisté obou týmů včetně Zuckera se teď dostali do konfliktu už při předzápasovém rozbruslení. Samotné bitky při utkání ovšem Zuckera nezahrnovaly.

"Řekli jsme si hodně slov," líčil Gadjovich. "Ne moc hezkých slov, která bych asi neměl opakovat," upřesnil pro jistotu floridský rohovník s hokejkou.

"Ale občas se prostě tyhle věci stanou a my jsme tady, abychom na ně odpověděli," doplnil bitkař Panthers.

Boxerský start zápasu nakonec víc nahecoval domácí tým, který už ve 2. minutě otevřel skóre, když Matthewa Tkachuk překonal českého gólmana Karla Vejmelku v kleci Coyotes.

V 10. minutě prohrávali hosté už 0:3 a brzy po začátku třetí třetiny dokonce 0:6.

"Ty rvačky na začátku zápasu nás nabudily," pochvaloval si autor gólu a asistence Anton Lundell.

"Všichni jsme byli správně nastavení a prokázali jsme to i na hřišti. Vstup do zápasu se nám povedl opravdu skvěle," lebedil si.

Arizona pak alespoň snížila dvěma trefami, třetí prohru z posledních pěti zápasů však neodvrátila.

"Je to tvrdé. Proti týmu, jako je Florida, nemůžeme začít tak nekoncentrovaně. Musíme se z toho poučit a soustředit se na další zápas," apeloval Dylan Guenther, střelec prvního gólu Arizony.

Vejmelka zlikvidoval 37 střel a chytal s úspěšností lehce nad 86 procent.