Dramatický český souboj pro Nečase. Nahrál na rozdílový gól, výhru pak sám pojistil

18. 10. 2023 7:53
Hokejistům San Jose nestačily v NHL dvě asistence Tomáše Hertla a gól Filipa Zadiny k první výhře v sezoně a podlehli doma Carolině 3:6. Na rozdílový gól přihrál Martin Nečas, který přidal i pátou branku týmu.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Reuters

První gól zápasu v San Jose vstřelil ve 4. minutě Fabian Zetterlund z úniku, do kterého jej vyslal Hertl.

Carolina otočila brankami Setha Jarvise a Jaccoba Slavina, jenž udeřil dokonce v oslabení.

V dohrávané přesilové hře však vyrovnal Zadina, prosadil se švihem zpoza levého kruhu a skóroval podruhé v sezoně.

V další početní výhodě přidal ve 37. minutě třetí gól San Jose William Eklund z dorážky střely Henryho Thuna. Druhou asistenci si připsal Hertl.

Carolina přitom přestřílela San Jose v úvodních dvou třetinách 30:11. Převahu vyjádřila ale až čtyřmi góly v rozmezí 50. až 56. minuty. Nejdříve vyrovnal Stefan Noesen a po Nečasově přihrávce vstřelil druhý gól v utkání Jarvis.

Český útočník, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, se vzápětí blýskl individuální akcí: dostal na útočné modré čáře u pravého mantinelu puk do jízdy, místo střely obkroužil branku a zasunul kotouč k tyčce. Výhru zpečetil Brett Pesce.

Ani 33 zákroků Karla Vejmelky neodvrátilo prohru Arizony 0:1 na ledě New York Islanders.

Český gólman má na prahu sezony solidní formu. V úvodním startu vychytal výhru 4:3 po nájezdech na ledě New Jersey, kde chytil 33 střel a v rozstřelu neinkasoval.

Až do konce zápasu držel naděje Arizony i proti Islanders. Domácí dominovali zejména v úvodních dvou třetinách, v nichž vyslali o dvacet pokusů víc než Coyotes (26:6). Vejmelku ovšem překonal jen ve 24. minutě Barzal, který se prosadil v přesilové hře z levého kruhu ranou bez přípravy.

Na druhé straně si Ilja Sorokin poradil se všemi 14 střelami. Islanders poprvé od sezony 2014/15 vyhráli úvodní dva zápasy.

Výsledky NHL:

San Jose - Carolina 3:6 (1:1, 2:1, 0:4)

Branky: 4. Zetterlund (Hertl), 30. Zadina, 37. Eklund (Hertl) - 5. a 52. Jarvis (na druhou Nečas), 29. Slavin, 50. Noesen, 55. Nečas, 56. Pesce. Střely na branku: 16:42. Diváci: 10.378. Hvězdy zápasu: 1. Jarvis, 2. Nečas, 3. Kotkaniemi (všichni Carolina).

Philadelphia - Vancouver 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 2. Zamula, 18. Couturier z tr. střílení. Střely na branku: 42:25. Diváci: 18.883. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Couturier, 3. Zamula (všichni Philadelphia).

Montreal - Minnesota 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Branky: 30. Pearson, 58. Newhook - 23. a 46. Eriksson Ek, 10. Duhaime, 10. Dewar, 38. Kaprizov. Střely na branku: 29:35. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. M. Fleury, 2. Kaprizov, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).

Buffalo - Tampa Bay 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 9. Girgensons, 16. Skinner, 62. Cozens - 38. a 60. Hagel. Střely na branku: 31:23. Diváci: 12.598. Hvězdy zápasu: 1. Cozens, 2. Skinner, 3. Girgensons (všichni Buffalo).

NY Islanders - Arizona 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 24. Barzal. Střely na branku: 34:14. Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval jeden gól z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta. Diváci: 14.456. Hvězdy zápasu: 1. Sorokin, 2. Barzal, 3. Dobson (všichni NY Islanders).

Nashville - Edmonton 1:6 (0:4, 1:2, 0:0)

Branky: 23. Novak - 9. a 28. Draisaitl, 14. Hyman, 17. Nugent-Hopkins, 18. McDavid, 36. Foegele. Střely na branku: 43:30. Diváci: 17.216. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Hyman, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).

Winnipeg - Los Angeles 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Branky: 59. Scheifele - 37. a 55. Moore, 32. Dubois, 43. Kalijev, 57. Danault. Střely na branku: 27:29. Diváci: 11.226. Hvězdy zápasu: 1. Kalijev, 2. Talbot, 3. Moore (všichni Los Angeles).

Seatlle - Colorado 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky. 16. Yamamoto - 24. Lehkonen, 32. O´Connor, 54. Rantanen, 57. Ničuškin. Střely na branku: 38:28. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev (Colorado), 2. Yamamoto (Seattle), 3. Lehkonen (Colorado).

Vegas - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 34. Korczak, 58. W. Karlsson, rozhodující sam. nájezd Marchessault - 26. C. Smith, 43. Pavelski. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.612. Hvězdy zápasu: 1. Hill, 2. Korczak, 3. Marchessault (všichni Vegas).

1. Colorado 3 3 0 0 11:4 6
2. Minnesota 3 2 0 1 11:9 4
3. Chicago 4 2 0 2 11:9 4
4. Dallas 2 1 1 0 4:4 3
5. St. Louis 2 1 1 0 3:3 3
6. Arizona 3 1 0 2 5:6 2
7. Winnipeg 3 1 0 2 10:14 2
8. Nashville 4 1 0 3 9:14 2