Dostál v ohni střel vytvořil v NHL rekord Anaheimu. Měl 55 zásahů, výhru ale neslavil

4. 1. 2024 7:19
Český brankář Lukáš Dostál vytvořil v hokejové NHL 55 zákroky klubový rekord Anaheimu a stal se první hvězdou zápasu, ale neodvrátil prohru s Torontem 1:2 v prodloužení.
Sestřih utkání Anaheim - Toronto | Video: Asociated Press

Třiadvacetiletý gólman sahal i po své první nule v NHL, poprvé v utkání inkasoval až v 55. minutě.

Anaheim otevřel skóre ve 32. minutě v oslabení, když se na hranici brankoviště prosadil bekhendovým blafákem Frank Vatrano.

Dostál, který v úvodní třetině zneškodnil třeba únik Williamu Nylanderovi, odolával až do času 54:17. Převahu Toronta pak zúročil v přesilové hře z dorážky John Tavares.

O výhře kanadského klubu rozhodl nejlepší střelec NHL Auston Matthews ranou bez přípravy z pravé strany a připsal si třicátý gól sezony.

New Jersey zvítězilo ve Washingtonu 6:3 i bez českých hráčů. Vítek Vaněček plnil roli náhradního brankáře a Ondřeje Paláta nepustilo do zápasu zranění v dolní části těla.

Výhru Devils zařídili tři dvougóloví střelci - Nico Hischier, Dawson Mercer a Michael McLeod.

Hosté v utkání ztratili vedení 2:0 a 3:1, ale na vyrovnání Washingtonu odpověděl už po 46 vteřinách McLeod v závěru druhé třetiny klíčovým gólem na 4:3.

Výsledky NHL:

Anaheim - Toronto 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 32. Vatrano - 55. Tavares, 63. Matthews. Střely na branku: 28:57. Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval dvě branky z 57 střel a úspěšnost zásahů měl 96,5 procenta. Diváci: 16.135. Hvězdy zápasu: 1. Dostál (Anaheim), 2. Matthews (Toronto), 3. Drysdale (Anaheim).

Washington - New Jersey 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Branky: 19. McMichael, 32. Kuzněcov, 39. Carlson - 4. a 10. Hischier, 29. a 48. Mercer, 40. a 56. M. McLeod. Střely na branku: 26:28. Diváci: 17.156. Hvězdy zápasu: 1. Hischier, 2. Mercer (oba New Jersey), 3. Kuzněcov (Washington).

6. St. Louis 36 18 1 17 105:118 37
7. Minnesota 36 16 4 16 111:116 36
8. Chicago 37 11 2 24 87:140 24