Na Dostála nevyzrály dvě nejproduktivnější hvězdy NHL, přesto se z výhry neradoval

6. 4. 2023 7:47
Český hokejový brankář Lukáš Dostál chytil 30 z 32 střel a nepřekonali jej Connor McDavid ani Leon Draisaitl, přesto neodvrátil v NHL prohru hokejistů Anaheimu 1:3 s Edmontonem.
Brankář Anaheimu Lukáš Dostál při utkání s Edmontonem
Brankář Anaheimu Lukáš Dostál při utkání s Edmontonem | Foto: Reuters

Dostál držel čisté konto téměř polovinu zápasu, než jej z předbrankového prostoru překonali během tří minut Klim Kostin a Nick Bjugstad.

Anaheim snížil na začátku třetí třetiny, trefil se Troy Terry, ale při hře bez gólmana zpečetil Zach Hyman výhru Edmontonu.

Dostál si tak připsal prohru ve čtvrtém startu za sebou. Dílčím úspěchem ale je, že na něj nevyzráli dva nejproduktivnější hráči soutěže. McDavid získal v utkání jen bod za asistenci u poslední branky, Draisaitl vyšel naprázdno.

Filip Chytil přispěl jednou přihrávkou k vítězství New Yorku Rangers 6:3 nad Tampou Bay. Jezdci vedli v jedenácté minutě 3:0, přičemž druhý gól připravil český útočník. S pukem zajel do pásma a přihrál jej na Kaapa Kakka, který se prosadil střelou ke vzdálenější tyči.

Tampa Bay i díky brance a asistenci Alexe Killorna snížila v dalším průběhu na 2:3 a 3:4, ale větší drama domácí nepřipustili. Hlavními strůjci výhry byli Tyler Motte a Chris Kreider, oba vstřelili shodně dva góly.

Calgary zvítězilo ve Winnipegu 3:1. Oba kanadské kluby, které bojují v Západní konferenci o poslední místo do play off, mají nyní stejně bodů. V lepší pozici jsou ale stále i přes prohru Jets, protože jim chybí odehrát do konce základní části ještě čtyři zápasy. Flames zbývají už jen tři duely.

Do utkání nezasáhl ani jeden český gólman. Domácí David Rittich i na druhé straně Daniel Vladař zůstali na střídačce.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Tampa Bay 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Branky: 7. a 52. Kreider, 11. a 28. Motte, 8. Kakko (Chytil), 54. Panarin - 11. Killorn, 28. Raddysh, 32. Hagel. Střely na branku: 37:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Motte, 2. Kreider, 3. Zibanejad (všichni NY Rangers).

Winnipeg - Calgary 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 12. Connor - 27. Mangiapane, 45. Duehr, 51. Zadorov. Střely na branku: 35:35. Diváci: 14.077. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Zadorov (oba Calgary), 3. Connor (Winnipeg).

Anaheim - Edmonton 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky: 45. Terry - 30. Kostin, 33. Bjugstad, 59. Hyman. Střely na branku: 28:33. Dostál odchytal za Anaheim 59:47 minuty, inkasoval dvě branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Diváci: 16.018. Hvězdy zápasu: 1. Kostin (Edmonton), 2. Terry (Anaheim), 3. Campbell (Edmonton).

8. Anaheim 78 23 10 45 196:320 56

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená vítězství v divizi, "p" zisk Prezidentské trofeje.