Chicagu nepomohla asistence Kubalíka a prohrál s Columbusem

30. 1. 2021 7:24

Hokejistům Chicaga nestačila přihrávka Dominika Kubalíka a v jediném utkání sobotního programu NHL podlehli na svém ledě Columbusu 1:2. První hvězdou zápasu byl vyhlášen hostující gólman Joonas Korpisalo, který zneškodnil 31 střel. Pod obě branky Blue Jackets se podepsal Oliver Bjorkstrand (1+1). Hosté i díky jejich výkonům bodovali posedmé za sebou.

Bjorkstrand otevřel v deváté minutě skóre, když se v přesilové hře prosadil z levého kruhu střelou bez přípravy. Korpisalo vzápětí kryl únik Carla Söderberga. Hosté ze stejné situace na začátku druhé třetiny zvýšili: po přihrávce Bjorkstranda se dostal za obranu Chicaga Eric Robinson a uspěl střelou nad lapačku Kevina Lankinena.

Domácí zasypali ve druhé třetině Korpisala devatenácti pokusy a za aktivitu byli odměněni v polovině zápasu. U gólu v přesilové hře si připsal druhou asistenci Kubalík, který si v této sezoně připsal šest bodů (2+4). Střela českého útočníka se odrazila k Patricku Kaneovi, po jehož přihrávce snížil z mezikruží Dylan Strome. I přes velké šance na obou stranách se skóre ve zbytku zápasu už neměnilo.

Kromě Kubalíka nastupoval v útoku Chicaga David Kämpf, který v utkání nebodoval.