Česká spolupráce a Zachův gól daly Bostonu naději, Calgary ji ale rychle udusilo

7. 2. 2024 7:45
Český útočník Pavel Zacha vstřelil v NHL po přihrávce krajana Davida Pastrňáka jediný gól hokejistů Bostonu při prohře s Calgary 1:4.
Podívejte se na sestřih gólů v utkání Boston - Calgary včetně trefy Pavla Zachy | Video: Asociated Press

Boston nabral v úvodní třetině dvoubrankového manko a snížil ve 45. minutě po české spolupráci. Pastrňák přihrál v přesilové hře pět na tři do pravého kruhu Zachovi, který střelou bez přípravy zaznamenal jedenáctou trefu v sezoně. Pastrňák si připsal 73. bod v ročníku, více nenasbíral v úvodních padesáti zápasech žádný hráč Bostonu za posledních třicet let.

"Gól nás nakopl, ale připravili jsme se o zbytek přesilovky vyloučením (za příliš mnoho hráčů na ledě) a za chvíli jsme inkasovali (při hře ve čtyřech). Je to škoda, přesilovka pět na tři mohla změnit obraz hry," litoval Zacha. Trenér Bostonu Jim Montgomery uznal, že mu v zápase scházelo větší nasazení hráčů a že se dopouštěli mnoha chyb.

Calgary vrátil dvougólový náskok Jonathan Huberdeau, který si připsal i dvě asistence a stal se první hvězdou zápasu. Skóre otevřel Andrej Kuzmenko ve svém prvním startu za Flames po výměně z Vancouveru.

Vítek Vaněček přispěl 35 zákroky k výhře New Jersey 5:3 nad Coloradem. Český brankář inkasoval z první střely, Devils ale vedli pod dvou třetinách 3:1.

Druhý gól týmu připravil Ondřej Palát. Český útočník založil přečíslení, ze kterého skóroval Jesper Bratt.

Colorado smazalo ztrátu ve 49. minutě během 29 vteřin. Při hře čtyři na čtyři se prosadili Cale Makar a Samuel Girard.

Nerozhodný stav zlomil John Marino v čase 57:43. Chvíli předtím zastavil Vaněček únik a bekhendový blafák Nathana MacKinnona.

V sestavě Devils nastoupil po téměř tříměsíční absenci Tomáš Nosek.

Dallas vyhrál v Buffalu 2:1 a český útočník Radek Faksa měl klíčový podíl na vítězné brance. Český útočník získal gólmanem odražený puk a z levé strany jej pohotově vracel do brankoviště, kde se kotouč odrazil do sítě od brusle Sama Steela.

Hlavním hrdinou výhry Dallasu byl ale gólman Jake Oettinger, který zneškodnil 47 střel.

Výsledky NHL:

Boston - Calgary 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky: 45. Zacha (Pastrňák) - 5. Kuzmenko, 14. Zary, 47. Huberdeau, 50. Hanifin. Střely na branku: 22:29. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Kadri, 3. Hanifin (všichni Calgary).

Buffalo - Dallas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 26. T. Thompson - 4. Duchene, 30. Steel (Faksa). Střely na branku: 48:30. Diváci: 13.221. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger, 2. Steel (oba Dallas), 3. T. Thompson (Buffalo).

Florida - Philadelphia 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 10. Verhaeghe - 34. Konecny, 43. Cates. Střely na branku: 21:25. Diváci: 17.340. Hvězdy zápasu: 1. Cates, 2. Konecny (oba Philadelphia), 3. Verhaeghe (Florida).

Pittsburgh - Winnipeg 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 8. Letang, 28. Carter, 30. Rust. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17.088. Hvězdy zápasu: 1. Jarry, 2. Carter, 3. Rust (všichni Pittsburgh).

Washington - Montreal 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Branky: 27. Ovečkin, 52. Sandin - 7. a 8. Suzuki, 52. a 55. Slafkovský, 14. Pezzetta. Střely na branku: 39:26. Diváci: 16.959. Hvězdy zápasu: 1. Suzuki, 2. Montembeault, 3. Slafkovský (všichni Montreal).

Carolina - Vancouver 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 5. Martinook, 39. Aho - 18. a 37. E. Lindholm, 44. J.T. Miller. Střely na branku: 24:19. Diváci: 18.700. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm, 2. Q. Hughes (oba Vancouver), 3. Aho (Carolina).

New Jersey - Colorado 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Branky: 3. Tierney, 24. Bratt (Palát), 27. Mercer, 58. Marino, 60. Haula - 2. Rantanen, 49. Makar, 49. Girard. Střely na branku: 31:38. Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval tři branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 92,1 procenta. Diváci: 16.326. Hvězdy zápasu: 1. Marino (New Jersey), 2. Makar (Colorado), 3. Bratt (New Jersey).

Vegas - Edmonton 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 19. N. Roy, 42. Stephenson, 60. W. Karlsson - 5. McDavid. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18.433. Hvězdy zápasu: 1. Hill, 2. W. Karlsson, 3. Stephenson (všichni Vegas).

6. Arizona 48 23 3 22 143:147 49
7. Minnesota 49 21 5 23 149:166 47
8. Chicago 50 14 2 34 105:177 30